Naga MarketsW teorii inwestorzy giełdowi nie powinni przejmować się czymś takim jak sezonowość, gdyż w odróżnieniu od np. rynku surowców nie odgrywa ona aż tak dużej roli w kształtowaniu popytu i podaży. Niemniej jednak nie można nie zauważyć, że zachowanie indeksów w niektórych miesiącach wyraźnie odbiega od pozostałych okresów. 


Sell in may and go away?

“Sprzedaj akcje i jedź na wakacje” to jedno z popularniejszych powiedzeń znanych inwestorom giełdowym. Odnosi się ono do historycznej zależności, która wskazuje na słabsze zachowanie giełd w okresie między majem a czerwcem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niektórzy inwestorzy uważają nawet, że słabość giełd może przedłużyć się także na miesiące wakacyjne. Jednak czy rzeczywiście jest to poprawna analiza i właśnie teraz jest czas na otwarcie krótkich pozycji? Przeczytaj nasz darmowy raport i stwórz swoją własną strategię inwestycyjną.

Źródło: XTB

W specjalnym raporcie przeanalizowaliśmy sezonowość na instrumentach takich jak US500, DE30 oraz UK100 i na podstawie próbki z ostatnich 10 lat udowodniliśmy, że to czerwiec był najgorszym miesiącem dla światowych parkietów. Co istotne, coraz więcej wskaźników fundamentalnych sugeruje mocne przewartościowanie najważniejszych indeksów.

Przeanalizowaliśmy także sygnały techniczne i odkryliśmy, że każdy z instrumentów miał jeden wybrany sygnał, który zwiastował pojawienie się korekty. W przypadku US500 było to niedźwiedzie objęcie, DE30 reagował na strefy oporu, a UK100 reagował na pojawienie się krzyża śmierci. Inwestorzy mogą wykorzystać te informacje w swoim planie tradingowym na kolejne miesiące.

 Dowiedz się…

  • Czy to czas na zajęcie pozycji krótkiej na indeksach takich jak S&P500, DAX i FTSE?
  • Czy indeksy są przewartościowane i czy czeka je korekta?
  • Jakie techniczne sygnały zwiastowały korektę w poprzednich latach?

POBIERZ RAPORT SPECJALNY XTBConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here