Naga MarketsJesteś w stanie poprawnie rozpoznać poszczególne fale na wykresie?
Jesteś w stanie poprawnie rozpoznać poszczególne fale na wykresie?

Wiedzę najefektywniej zdobywa się przez doświadczenie. Analitycy Elliott Waves International prezentują jeden z tysięcy analizowanych przez EWI wykresów i podpowiadają w jaki sposób poprawnie wskazać kolejne fale w strukturze Fal Elliotta.


Fale Elliotta – sprawdź się!

Dostrzegacie już fale na wykresie Reynolds American (RAI)?

Teoria fal Elliotta dzieli akcję cenową na dwie kategorie: impuls oraz korektę. Na poniższym wykresie zaprezentowano jedną z nich.

Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się pierwszemu wykresowi i samodzielnej próbie wyznaczenia poszczególnych szczytów i dołków, rysując w ten sposób kolejne fale. Pamiętajcie o naczelnej zasadzie mówiącej o pięciu falach impulsu i trójfalowej strukturze korekcyjnej. Gdy skończycie, spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania:

  1. Na wykresie widoczny jest impuls czy korekta?
  2. Jak nazywa się ta formacja? (Podpowiedź: w przypadku impulsu rozpoznajemy strukturę falową lub klin wzrostowy, w przypadku korekt rozpoznajemy zig-zag, korektę płaską lub trójkąty)
  3. Czy jesteś w stanie rozpoznać z którą falą wyższego rzędu mamy do czynienia?

Radą służy nasz starszy analityk, Jeffrey Kennedy:

“Cechą charakterystyczną tego schematu jest to, że zwykle zawiera się on w równoległych liniach. Jest to najbardziej rozpowszechniony rodzaj korekty impulsu

Poniżej przedstawiamy jak ten wykres widzi Jeffrey:

Zauważ, że korzystamy z oznaczeń A-B-C aby opisać fale korekty i liczb od 1 do 5 (lub w tym przypadku od i do v) by opisać fale impulsu.

Jeffrey widzi na tym wykresie klasyczny przykład zig-zaga – formacji korekty składającej się z trzech fal, pojawiającej się na wykresie znacznie częściej niż trójkąty czy korekty płaskie. Jak pewnie zauważyłeś, nasz zig-zag składa się na substrukturę 5-3-5 w której falę A buduje pięć fal impulsu niższego rzędu, poprzedzających trzy fale korekty impulsu niższego rzędu. Spoglądając na wykres w taki sposób dostrzegamy, że również fala C składa się z pięciu fal impulsu niższego rzędu.

Przetestuj swoje umiejętności

Nie ma znaczenia czy jesteś początkującym czy ekspertem teorii fal Elliotta. Im więcej doświadczenia zdobędziesz, tym lepszym staniesz się analitykiem. Podejmij wyzwanie i przetestuj swoje zdolności analityczne na przykładach Elliott Wave International

Skorzystaj z okazji i przetestuj swoją wiedzę za darmo>>>

Ten artykuł został stworzony przez Elliott Wave International i został opublikowany w originalnej formie w artykule pod tytułem Test Your Knowledge: Find the Clear Wave Pattern on this Chart. EWI jest największą na świecie firmą prognostyczną, która przez całą dobę dostarcza najświeższe analizy i prognozy rynkowe inwestorom prywatnym i instytucjonalnym na całym świecie. 

To również powinieneś wiedzieć o falach Elliotta:

Wprowadzenie w teorię fal Elliotta
Frost, Prechter “Teoria fal Elliotta” – recenzja
W jaki sposób teoria fal Elliotta może poprawić mój trading?
Wykorzystanie fal Elliotta w praktycetokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here