Naga MarketsSprawdź jakie błędy zabijają Twój codzienny trading i pozbądź się ich!Konferencja ABC Inwestowania zgromadziła ponad 30 doskonałych prelegentów, ekspertów rynkowych, doświadczonych inwestorów, menedżerów i zarządzających funduszami inwestycyjnymi oraz prezesów spółek giełdowych. Wśród nich znalazł się aktywny trader i redaktor portalu Comparic.pl, Maksymilian Bączkowski, któr poprowadził wykład zatytułowany „To zabija Twój trading…”

  • 19 i 20 listopada 2021 roku odbędzie się II edycja konferencji online ABC Inwestowania.
  • Poniżej zapis z wykładu Maksymiliana Bączkowskiego, aktywnego tradera i spekulanta
  • Uzyskaj dostęp do wszystkich nagrań poprzez serwis VOD, który jest za darmo dostępny w tym miejscuMaksymilian Bączkowski pokazuje, co zabija Twój codzienny trading

W psychologii wyróżnia się tak zwane błędy poznawcze, które towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Jednak dopiero od niedawna poddaje się opisowi. Okazuje się bowiem, że tzw. błąd poznawczy jest naturalną cechą naszego umysłu i w równym stopniu występuje u osób zajmujących się życiem codziennym, biznesem, wśród naukowców jak i inwestorów.

Sprawdź, co zabija Twój trading to niebanalny opis tego, z czym borykają się inwestorzy doświadczeni. Nie dotyka to zagadnienia amatorskiego czy hobbistycznego handlu a problemów w ewolucji podejścia i handlu na przestrzeni lat. Zdarza się tak, że to nasze nawyki, doświadczenia i zachowania przeradzają się w to, co najbardziej doskwiera nam w późniejszym handlu, a nie jak wydawać by się mogło z początku – błędów amatorów i mniej doświadczonych traderów – komentuje Maksymilian Bączkowski.

W przypadku tradingu możemy szczególnie wyróżnić takie błędy poznawcze jak np. słynny paradoks hazardzisty, złudzenie kontroli, efekt wyniku, samospełniająca się przewidywania czy ignorowanie prawdopodobieństwa.

– Błędy poznawcze i heurystyki będące dostosowaniem naszej silnie dostępnej percepcji do warunków szybkiego przetwarzania informacji zostały tu poruszone w sposób delikatny, jednak dostatecznie wyraźnie. Czy na etapie początkującego już budujemy sobie największe przeszkody? – dodaje.

Większa liczba prelekcji dostępna jest na stronie ABC Inwestowania w formule VOD:

ODBIERZ DOSTĘP DO VOD ABC INWESTOWANIA

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania alior | kurs alior | echo investment cena akcji | stop loss | kernel akcje | kghm cena akcji | kernel gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here