Naga MarketsOd końca marca 2018 roku w stosunku do dolara amerykańskiego chiński juan stracił około 8 procent. Głównym powodem aprecjacji USD jest Donald Trump oraz wojna handlowa. Według ostatnich doniesień napięcia Chiny-Trump mają się nasilić, zatem sprawdźmy jak Traderzy mogą się na to przygotować.

3 powody, dla których napięcia na linii Stany Zjednoczone-Chiny stają się coraz większe

22 marca Trump podpisał pierwsze cła na importowane chińskie towary. Cła opierały na 60 miliardów dolarów amerykańskich. Wszyscy oczekiwali, że Chiny nie pozostawią tego bez odwetu. I też tak się stało. Równocześnie analitycy spodziewali się, że ktoś się podda. Tak się nie stało, po kilka miesięcy Trump po raz kolejny nałożył cła na chińskie produkty. Tym razem opiewały na 250 miliardów dolarów amerykańskich.

Dlaczego napięcia rosną? Rzućmy okiem na fakty

  • Apple publicznie oświadczyło, że taryfy celne nakładane przez administracja Trumpa odbiją się na nich rykoszetem. Czy prezydent może sobie pozwolić na walkę z największą korporacją na Wall Street?
  • Chiny ubiegają się o zgodę WTO na nałożenie sankcji na Stany Zjednoczone – jest to krok, który definitywnie pogłębiłby wojnę handlową.
  • Chiny na dzień dzisiejszy radzą sobie z nakładanymi cłami poprzez dewaluowanie swojej waluty. Jest to tylko jeden z powodów, przez który zobaczyliśmy deprecjacje chińskiego juana względem amerykańskiego dolara.

besplatne szkolenia

Wybór odpowiedniego instrumentu do tradingu: USDCNY vs USDCNH

Niemal na każdy rynek na świecie wpływa wojna handlowa. Traderzy najbardziej obserwują parę walutą z chińskim juanem. Spodziewają się tam dużej zmienności. Warto przy tym wspomnieć, że istnieją dwie waluty Yuan: Onshore Yuan (CNY) oraz Offshore Yuan , znany też jako Offshore Renminbi (CNH). Renminbi (CNGH) została stworzona w celu umiędzynarodowienia waluty chińskiej (nie chcieli również doprowadzić do w pełni wolnego kursu walutowego). W obrocie jest także waluta Onshore Yuan, której wartość ustalana jest przez rząd oraz nie można na niej dokonywać transakcji. Tak więc, jeżeli chcesz wykorzystać aktualną sytuację na rynku, to najlepszym instrumentem będzie USDCNH.

Trading za pomocą USDCNH

Notowania USDCNH, interwał dzienny

Notowania USDCNH, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Powyższy wykres przedstawia interwał dzienny pary walutowej USDCNH. Wraz ze wzrostem kursu USD zyskuje na wartości względem Offshore Yuana (Rennimbi). Po tak dużym wzroście, który odbył się między kwietniem a sierpniem 2018 rynek wpadł w konsolidacje, aczkolwiek utrzymuje się nadal w okolicy swoich szczytów z 2018 roku.

Dolna strefa konsolidacji znajduje się w okolicy 6.780. Natomiast górna banda konsolidacji znajduje się w okolicy poziomu 6,950. Jak to możemy wykorzystać? Po pierwsze warto zwrócić uwagę na powstające Pin Bary w okolicy dolnej bandy konsolidacji.

Edukacja Admiral Markets

Jest to formacja mówiąca o możliwym odwróceniu kursu, zatem przy takim scenariuszu mamy większą szansę na zmianę krótkoterminowego ruchu pary walutowej. Po powstaniu takiej formacji notowania powinny zmierzać w okolicę poziomu 6,957. Z drugiej strony Pin Bar w okolicy górnej bandy konsolidacji sugerowałby spadek kursu.

Nie możemy również zapominać o możliwym nałożeniu kolejnych ceł na chińskie produkty. W takim wypadku większe prawdopodobieństwo będzie leżało po stronie wybicia górą. Większe cła będą oznaczały większą dewaluację chińskiej waluty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here