Naga MarketsSprawdź, dlaczego warto mieć internet na kartęWybierając internet na kartę, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy właściwie dostosować ją do własnych potrzeb oraz preferencji. Na rynku możemy wybierać spośród propozycji wielu operatorów, dzięki czemu na pewno znajdziemy ofertę dla siebie.

Pod wieloma względami internet na kartę może okazać się o wiele korzystniejszym rozwiązaniem niż abonament. Nie chodzi tu wyłącznie o wymiar finansowy, lecz także o takie kwestie jak elastyczność oferty – nie jest wówczas wymagane podpisanie umowy zobowiązującej do współpracy z operatorem przez określony czas. Jeżeli jednak weźmie się pod uwagę kwestie finansowe, wśród operatorów można znaleźć oferty, których miesięczny koszt będzie porównywalny z kosztem umowy abonamentowej i podobny, jeśli chodzi o liczbę usług dodatkowych.Czym jest internet na kartę?

Tym, co niektórych użytkowników nieco zniechęca do zakupu internetu na kartę, jest fakt, że trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu konta. Wiele osób może o tym zapominać. Na szczęście część operatorów szuka rozwiązania tego problemu i wprowadza funkcję autodoładowania. W takiej sytuacji do swojego konta klienta należy podłączyć kartę płatniczą. Na razie opcja ta nie jest zbyt powszechna, ale niewykluczone, że wkrótce pojawi się w ofercie wielu operatorów.

Jednak internet na kartę to zdecydowana przewaga zalet nad wadami tej oferty. Jeśli to rozwiązanie ma być naprawdę atrakcyjne dla użytkownika, powinno zawierać usługę bez limitu, czyli nielimitowany dostęp do bezpłatnych minut i SMS-ów. Choć ta opcja może kojarzyć się przede wszystkim z umowami abonamentowymi, to jednak dość powszechnie stosuje się ją również w przypadku kart prepaid. Absolutnie podstawową usługą jest także odpowiednio duża paczka danych pozwalających na korzystanie z sieci. Jaka liczba danych będzie dla nas najlepsza? W tym przypadku wiele zależy od indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika. Niektórym wystarczy 5 GB, jednak atrakcyjna oferta może mieć nawet ponad 30 GB. W pakietach Red Bull MOBILE SieMa na Kartę standardowo możemy skorzystać z opcji do 10 GB + 10 GB bonus (w pakiecie za 30 zł). Oferty promocyjne pozwalają jednak na uruchomienie pakietu nawet 100 GB. Zanim więc zdecydujemy się na konkretną ofertę internetu na kartę, powinniśmy przemyśleć, w jaki sposób i jak długo zamierzamy korzystać z sieci. Oczywiście nie musimy obawiać się, że niewykorzystane dane przepadną. Niektóre rozwiązania umożliwiają kumulację gigabajtów, czyli przenoszenie niewykorzystanego limitu na transfer danych przypadający w kolejnym miesiącu rozliczeniowym.

Jak uruchomić internet na kartę?

Uruchomienie internetu na kartę jest banalnie proste. Zaczynamy od zakupu startera i instalacji w aparacie telefonicznym karty SIM. Następnie wystarczy już tylko dbać o to, by na koncie znajdowały się środki. Istnieje również opcja doładowywania konta innej osobie. To świetna metoda kontrolowania wydatków, jakie przeznaczamy na telefon dziecka. W ten sposób możemy też wysłać komuś bliskiemu drobny upominek.

Artykuł partneraChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here