Naga MarketsAnalitycy Danske Bank oczekują, że światowa gospodarka będzie w dalszym ciągu słabła w nadchodzących miesiącach, lecz po tym okresie nastąpi stabilizacja i niewielkie odbicie w wyniku bodźców monetarnych i fiskalnych. Z kolei eksperci z UOB oczekują jeszcze jednej obniżki stóp przez Fed w tym roku, a analitycy MUFG w dalszym ciągu dostrzegają możliwość spadków na EUR/USD.


W nadchodzących miesiącach widzimy dalsze spowolnienie globalnej gospodarki – Danske Bank

financial-crisis, kryzys, recesjaPodstawowy scenariusz analityków to brak rozwiązania wojny handlowej między Chinami i Stanami Zjednoczonymi przed wyborami prezydenckimi w USA w 2020 r. To sprawia, iż eksperci obniżyli swoje trajektorie wzrostu zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i wschodzących.

Ryzyko wyraźniejszego pogorszenia koniunktury wzrosło (zakładamy 30% prawdopodobieństwo recesji w ciągu najbliższych dwóch lat). Jednak naszym zdaniem możliwe jest również poprawienie sytuacji w wyniku nagłego przełomu w negocjacjach handlowych między USA i Chinami, bardziej agresywnego luzowania banków centralnych i wciąż silnego zaufania konsumentów – napisano w raporcie.

Fed może ponownie obniżyć stopy w grudniu – UOB

Starszy ekonomista w UOB Group Alvin Liew opisał ostatnią publikację protokołu FOMC.

W ostatnich minutkach FOMC wyraźnie wskazał trzy powody obniżki stóp:

  • Obawy dotyczące spowolnienia wydatków i produkcji w USA z powodu niepewności co do handlu międzynarodowego;
  • Obniżka ubezpieczeniowa („ostrożny krok z punktu widzenia zarządzania ryzykiem”);
  • Obawy dotyczące perspektyw inflacji w USA.

Decyzja z lipca była bardziej rozbieżna niż początkowo sądzono, ponieważ w protokole ujawniono, że „kilku uczestników wskazało, że woleliby obniżkę o 50 punktów bazowych ”, podczas gdy kilku uczestników popierało status quo na lipcowym spotkaniu”. Oświadczenie FOMC nie zobowiązało się do dalszej obniżki stóp, ale pozostawiło tę opcję otwartą, aby w razie potrzeby można było zrobić więcej – zauważa Liew.

Wcześniejszy koniec programu redukcji bilansu (BSR) w sierpniu również wzbudził pewne wątpliwości, ponieważ niektórzy obawiają się, że FOMC postrzega to jako aktywne narzędzie polityki pieniężnej.

Lipcowe FOMC nie zmienia naszych oczekiwań, że Fed pozostanie w „pauzie” we wrześniu przed kolejną obniżką o 25 pb w grudniu – dodał.

Kurs EURUSD: Ryzyka związane z euro wciąż ciążą w perspektywie krótkoterminowej – MUFG

Lee Hardman, analityk walutowy w MUFG Bank zauważa, że ​​euro pozostaje obciążone, a ryzyko dalszej deprecjacji w najbliższym czasie będzie się nadal utrzymywać. W związku z tym Hardman prognozuje, że w przyszłym tygodniu EUR/USD pozostanie w przedziale 1.0950-1.1200.

Euro nadal oscyluje w pobliżu ostatnich minimów w stosunku do dolara amerykańskiego, przy czym para potencjalnie potrzebuje świeżego katalizatora, aby przebić się poniżej wsparcia na poziomie 1,1000. Głównym zagrożeniem związanym z wydarzeniem w nadchodzącym tygodniu dla pary będzie przemówienie przewodniczącego Fed Powella w Jackson Hole. Jeśli prezes Fed Powell ponownie nie spełni oczekiwań rynku na bardziej agresywne łagodzenie, może to zachęcić do umocnienia dolara amerykańskiego w nadchodzącym tygodniu. Uczestnicy rynku oczekują, że prezes Powell uderzy bardziej ostrożnie i wyrazi większe zaniepokojenie rosnącym ryzykiem spadku globalnego wzrostu w okresie letnim, nawet jeśli dane z USA utrzymają się na poziomie lepszym niż oczekiwano – napisał Lee Hardman.

Ekspert zauważa, iż niepokojąca jest również trwająca inwersja amerykańskiej krzywej dochodowości. W Europie odczyt danych pozostaje rozczarowujący, chociaż ankiety PMI w sierpniu zaskoczyły pozytywnie. Taka sytuacja wywiera presję na EBC, aby w przyszłym miesiącu wprowadził pakiet środków łagodzących, które będą miały wpływ na euro.

Jest zbyt wcześnie, aby oczekiwać znacznego zaostrzenia polityki fiskalnej, która byłaby bardziej korzystna dla euro – podsumował.

Kurs euro do dolara w piątek na interwale dziennym 23 8 19
Kurs euro do dolara w piątek na interwale tygodniowym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here