Naga MarketsKurs euro umacnia się do funta. Pozytywne wyniki PMI w EuropieDzisiejsza sesja obfituje we wstępne publikacje PMI za czerwiec, zarówno dla usług jak i przemysłu. Jak dotąd poznaliśmy odczyty z Francji, Niemiec, całej strefy euro oraz Wielkiej Brytanii. Od razu w oczy rzucają się wyniki lepsze zarówno od prognoz jak i finalnych odczytów z maja. Kurs euro do funta umacnia się po tej publikacji.

  • Szacunkowy PMI dla usług i przemysłu Francji wskazuje na ożywienie
  • Odczyty z europejskich gospodarek lepsze od prognoz
  • Kurs euro do funta ponad ważnym wsparciem

Niemieckie PMI daje oznaki życia w gospodarce

Wstępny indeks aktywności usługowego PMI dla Niemiec znalazł się w czerwcu na poziomie 45,8 (4-miesięczny szczyt) wobec 32,3 w maju. Przemysłowy PMI uplasował się na poziomie 44,6 i był wyższy aż o 8 pkt od majowego wyniku. W obu przypadkach ekonomiści nie spodziewali się tak wysokich prognoz, podobnie z resztą jak w przypadku innych europejskich gospodarek, które publikowały dziś dane

– Czerwcowa wstępny wynik ankiety pokazuje, że wskaźnik PMI dalej odbija od rekordowego dołka z kwietnia i osiąga najwyższy poziom od początku wybuchu pandemii koronawirusa, w związku z rosnącymi oznakami życia w niemieckiej gospodarce. – skomentował Phil Smith z IHS Markit.

Strefa euro: pogorszenie koniunktury wyraźnie spowalnia w czerwcu

Wstępny indeks aktywności PMI w sektorze usług uplasował się na rekordowo niskim poziomie 47,3 (30,5 w maju). PMI przemysłowy dla strefy euro znalazł się na 4-miesięcznym szczycie (46,9 wobec 39,4 w maju).

– Wstępny wskaźnik PMI dla strefy euro wskazał kolejne znaczne złagodzenie kryzysu w czerwcu. Produkcja i popyt wciąż spadają, ale już się nie załamują. Podczas gdy PKB w drugim kwartale nadal prawdopodobnie spadał w niespotykanym tempie, wzrost PMI zwiększa oczekiwania, że zniesienie ograniczeń pomoże zakończyć spowolnienie gospodarcze, gdy zbliżamy się do lata – skomentował Chris Williamson z IHS Markit.

UK: przemysł nadaje tempa całej brytyjskiej gospodarce

Wstępne dane odnośnie usługowego PMI za czerwiec uplasowały się na 4-miesięcznym szczycie (47,0 wobec 29,0 w maju). W przypadku przemysłu widoczny jest wzrost aktywności, ponieważ indeks PMI znalazł się ponad neutralnym poziomem 50,0 (50,1 woeb 40,7 w maju.

– Czerwcowe dane PMI wzmacniają sygnały, że gospodarka prawdopodobnie powróci do wzrostu w trzecim kwartale, zwłaszcza biorąc pod uwagę dalsze złagodzenie koronawirusowych restrykcji od 4 lipca. W czerwcu, drugi miesiąc z rzędu odnotowano rekordowy wzrost PMI, potwierdzając, że gospodarka zbliża się do ustabilizowania po najgorszym z bezpośrednich skutków ekonomicznych wywołanych pandemią COVID-19 jaki wystąpił w kwietniu – komentował Chris Williamson z IHS Markit.

Kurs euro do funta osunął się pod 0,8743

Kurs euro do funta osunął wybił na koniec minionego tygodnia kluczowy obszar oporu w okolicach 0,9000. Wczoraj obserwowaliśmy spadki, jednak cena utrzymała się ponad wspomnianym obszarem, który obecnie działa jako wsparcie.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Jako, że notowania EUR/GBP pozostają ponad wsparciem, bardziej prawdopodobne jest odbicie w kierunku ubiegłotygodniowych maksimów. Po ich wybiciu kurs może zmierzać do strefy oporu przy 0,9160.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here