Naga MarketsDostawca technologii dla rynku instrumentów pochodnych SpotOption, poinformował dzisiaj o uruchomieniu nowej platformy handlowej bazującej na technologii blockchain, kojarzonej głównie z rynkiem kryptowalutowym, wykorzystywanej jednak z coraz większym powodzeniem w szeroko rozumianym świecie tradycyjnych finansów.


Zdecentralizowana giełda P2P?

Portal Finance Magnates, który jako pierwszy informował o najnowszym rozwiązaniu w ofercie SpotOption – przygotowanym przez nową spółkę zależną SpotChain – pisze, że platforma ma pełnić rolę zdecentralizowanej giełdy peer to peer (P2P). Inwestorzy mogą pomiędzy sobą dokonywać wymiany specjalnych kontraktów, które automatycznie pozwalają rozliczać transakcje w czasie rzeczywistym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pini Peter, prezes SpotOption, w następujący sposób komentował najnowsze rozwiązania produktowe: „Banki oraz rządy kierują swoją uwagę w kierunku technologii blockchain, chcąc zwiększyć bezpieczeństwo. Blockchain rozwiązuje wiele problemów i jest rozwiązaniem, na które nasza branża czekała od długiego czasu”

Po dodaniu do swojej platformy tradingowej Spot5 najpopularniejszych par kryptowalutowych, dla SpotOption jest to kolejny istotny krok w świecie wirtualnych monet. Dzięki wdrożeniu do oferty platformy bazującej na blockchain, przedsiębiorstwo oferuje brokerom dostęp do 30 różnych kryptowalut i depozytów w Bitcoinie lub walutach tradycyjnych.

Blockchain wykorzystywany również przez polskie instytucje

Technologia blockchain początkowo kojarzona tylko i wyłącznie z kryptowalutami w ostatnich latach coraz częściej testowana jest przez duże instytucje finansowe na całym świecie. Do ich grona dołącza pierwszy polski podmiot bankowy, PKO BP.

PKO jako pierwsza polska instytucja finansowa rozpoczyna testy rozwiązania w technologii blockchain w celu znalezienia potencjalnych obszarów jej wykorzystania w bankowości. W pierwszym etapie prac przetestowana ma zostać platforma pozwalająca na poświadczanie oraz weryfikację dokumentów przy wykorzystaniu zdecentralizowanej bazy danych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here