Naga MarketsSpotkanie OPEC z niewielkimi szansami na istotne decyzjePod koniec poprzedniego tygodnia komitet techniczny OPEC+ spotkał się w celu dokonania regularnego przeglądu dopasowania się poszczególnych producentów ropy naftowej do postanowień porozumienia naftowego. Ten organ doradczy nie wydał jednak żadnych istotnych rekomendacji dotyczących działań OPEC+, a jedynie zwrócił uwagę na to, że przyszłoroczny popyt na ropę może być niższy niż oczekiwano.

Dzisiaj spotykają się ministrowie energii państw wchodzących w skład OPEC+, jednak szansa na istotne decyzje z ich strony jest niewielka. Inwestorzy wyczekują raczej, że dopiero na przełomie listopada i grudnia, czyli podczas planowanego spotkania kartelu OPEC, będzie można spodziewać się wiążących decyzji w sprawie porozumienia naftowego.

OPEC (jak również rozszerzony kartel, czyli OPEC+) ma obecnie ciężki orzech do zgryzienia. Popyt na ropę naftową nie rośnie tak szybko, jak oczekiwano, a dodatkowo spora produkcja ropy pojawiła się w Libii. To oznacza, że pojawiło się istotne zagrożenie nadwyżką na globalnym rynku ropy w 2021 roku, a rewizja porozumienia naftowego może być konieczna. Obecnie w planach jest zwiększenie limitów w ramach porozumienia naftowego łącznie o 2 mln baryłek ropy dziennie począwszy od stycznia.

Notowania ropy naftowej Brent – dane godzinne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here