Naga Markets webinar


spadające ceny ropy naftowejNotowania ropy naftowej nie mogą zaliczyć ostatnich kilku tygodni do udanych. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy kurs “czarnego złota” osunął się bowiem o niemal 26 dolarów co stanowi ponad 33%. W dniu dzisiejszym również obserwujemy dynamiczną deprecjację i póki co niewiele wskazuje, by tendencja tam miała ulec zmianie.


Wyprzedaż na rynku ropy wspierają także fatalne dane dotyczące jej zapasów. Warto  przypomnieć, że ostatnie dziesięć tygodni to najdłuższy okres nieustannego wzrostu poziomu zapasów w amerykańskich magazynach ropy naftowej od czwartego kwartału 2015 roku.

W dniu dzisiejszym, w Wiedniu odbywa się także spotkanie krajów należących do OPEC. Napięta sytuacja polityczna, chaotyczne i gwałtowne zachowanie cen ropy spowodowały, że eksperci określali je jako jedno z najważniejszych w ostatnich latach. Jakby tego było mało, przedstawiciele Kataru, ogłosili w poniedziałek, iż kraj wraz z początkiem roku występuje z grupy OPEC.

Z najnowszych doniesień wynika, że kartel prawdopodobnie zdecyduje w trakcie dzisiejszego spotkania o ograniczeniu produkcji ropy naftowej o 1 milion baryłek dziennie. Na godzinę 13:00 zaplanowana jest konferencja prasowa, podczas której dowiemy się, co dokładnie zadecydowano.

Jest prawie pewne, że Rosja da zielone światło do cięć, ale wygląda na to, że będzie to tylko absolutne minimum tego, czego oczekują rynki. Jak na razie nie są znane jednak rozmiary podjętych kroków. Oman zapowiedział, że może zmniejszyć swoją produkcję o milion baryłek dziennie w porównaniu do wydobycia z września i października.

W chwili pisania tego artykułu ropa WTI wyceniana jest na zaledwie 50.28 USD i nic nie wskazuje, by nagle tendencja spadkowa miała ulec zmianie. Wiele może zmienić się jednak już wkrótce, gdy poznamy szczegóły po dzisiejszym spotkaniu OPEC.

Notowania ropy WTI
WTI Weekly


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułIKZE i IKE: Polacy płacą dwa razy wyższe prowizje funduszom niż Europejczycy
Następny artykułKurs dolara kanadyjskiego (CAD) najniżej od roku!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here