TMS


spadające ceny ropy naftowejNotowania ropy naftowej nie mogą zaliczyć ostatnich kilku tygodni do udanych. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy kurs “czarnego złota” osunął się bowiem o niemal 26 dolarów co stanowi ponad 33%. W dniu dzisiejszym również obserwujemy dynamiczną deprecjację i póki co niewiele wskazuje, by tendencja tam miała ulec zmianie.


Wyprzedaż na rynku ropy wspierają także fatalne dane dotyczące jej zapasów. Warto  przypomnieć, że ostatnie dziesięć tygodni to najdłuższy okres nieustannego wzrostu poziomu zapasów w amerykańskich magazynach ropy naftowej od czwartego kwartału 2015 roku.

W dniu dzisiejszym, w Wiedniu odbywa się także spotkanie krajów należących do OPEC. Napięta sytuacja polityczna, chaotyczne i gwałtowne zachowanie cen ropy spowodowały, że eksperci określali je jako jedno z najważniejszych w ostatnich latach. Jakby tego było mało, przedstawiciele Kataru, ogłosili w poniedziałek, iż kraj wraz z początkiem roku występuje z grupy OPEC.

Z najnowszych doniesień wynika, że kartel prawdopodobnie zdecyduje w trakcie dzisiejszego spotkania o ograniczeniu produkcji ropy naftowej o 1 milion baryłek dziennie. Na godzinę 13:00 zaplanowana jest konferencja prasowa, podczas której dowiemy się, co dokładnie zadecydowano.

Jest prawie pewne, że Rosja da zielone światło do cięć, ale wygląda na to, że będzie to tylko absolutne minimum tego, czego oczekują rynki. Jak na razie nie są znane jednak rozmiary podjętych kroków. Oman zapowiedział, że może zmniejszyć swoją produkcję o milion baryłek dziennie w porównaniu do wydobycia z września i października.

W chwili pisania tego artykułu ropa WTI wyceniana jest na zaledwie 50.28 USD i nic nie wskazuje, by nagle tendencja spadkowa miała ulec zmianie. Wiele może zmienić się jednak już wkrótce, gdy poznamy szczegóły po dzisiejszym spotkaniu OPEC.

Notowania ropy WTI
WTI Weekly


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułIKZE i IKE: Polacy płacą dwa razy wyższe prowizje funduszom niż Europejczycy
Następny artykułKurs dolara kanadyjskiego (CAD) najniżej od roku!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here