Naga MarketsPrzepisy CySEC jasno wskazują, że informacje dostarczane przez podmioty regulowane CIF muszą być w najlepszym interesie klienta – komentuje sprawę Spot Capital Markets Demetra Kalogerou, prezes CySEC

Zarejestrowany na Cyprze broker opcji binarnych wciąż pozostaje w opałach. Spot Capital Markets, który w listopadzie został wpisany na oficjalną listę ostrzeżeń Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego został tym razem ukarany grzywną w wysokości 50 000 EUR za wielokrotne łamanie zapisów CySEC. 


Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), regulator z niewielkiej acz niezwykle popularnej wśród brokerów rynku CFD wyspy na Morzu Śródziemnym poinformował w opublikowanej dziś nocie prasowej o karze jaką nałożył na Spot Capital Markets.

Broker opcji binarnych wielokrotnie w okresie od stycznia do czerwca 2016 roku nie dopełnił obowiązków informacyjnych i procedur jakie wymusza na regulowanych przez siebie podmiotach CySEC. Jak dowiadujemy się z oficjalnego dokumentu Komisji grzywnę w wysokości 50 tys. EUR podzielono na dwie części:

30 tys. EUR kary nałożone zostało za naruszenie przepisów dotyczących komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami brokera. CySEC wymaga od licencjonowanych przez siebie podmiotów czystego, dokładnego i nie wprowadzającego w błąd przekazu dotyczącego oferowanych usług. Zdecydowanie bardziej kontrowersyjne są doniesienia dotyczące nieprofesjonalnego i nieuczciwego zachowania jakie prezentowali pracownicy brokera wobec klientów objętych ich opieką. Dziwić może fakt, że naruszenie tych przepisów zostało ukarane grzywną w wysokości tylko 20 tys. EUR.

Firma a także jej usługodawcy nie spełnili rygorystycznych standardów opisanych w przez CySEC. Doradztwo inwestycyjne i informacje dostarczane przez podmioty objęte Kompensacyjnym Funduszem Inwestorów (CIF) pozwalają klientom na podejmowanie zasadnych decyzji. Przepisy CySEC jasno wskazują, że informacje dostarczane przez podmioty regulowane CIF muszą być w najlepszym interesie klienta (…) Spot Capital FX zapewnił o podjęciu działań na rzecz poprawy jakości języka używanego w kontaktach z klientem – komentuje całą sprawę prezes CySEC Demetra Kalogerou.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here