Naga MarketsTeoria fal Elliotta zaskakująco często pokrywa się z bieżącym sentymentem rynkowym, wyznaczając na wykresie punkty zwrotne. Sęk w tym, że psychologia tłumu bywa zawodna…


Tłum ma tendencję do wybierania złego kierunku w momencie prawdziwych zmian na rynku. I mówimy tu o PRAWDZIWYCH zmianach. Dla przykładu w maju 2015 roku rynek byka na amerykańskim indeksie S&P500 kończył całe sześć lat swojego życia. Była to do tamtej pory trzecia z kolei najdłuższa hossa w Stanach Zjednoczonych. Wówczas CNN Money stwierdziło: W momencie gdy rynek byka utrzymuje się coraz dłużej i dłużej, inwestorzy stają się coraz bardziej strachliwi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniższy wykres pokazuje cały sześcioletni trend wzrostowy i moment w którym do głosu doszła psychologia rynku:

Rzeczywiście, oczekiwane spadki S&P500 nadeszły, lecz nie były to spadki, których tak bardzo się obawiano.

Jak pokazuje kolejny wykres, S&P500 zakończył wówczas swoją trzecią, najdłuższą falę w pięciofalowej strukturze Elliotta. Gdy główny nurt mediów finansowych ostrzegał przed zbliżającą się bessą. My, w Elliott Waves International spodziewaliśmy się czwartej fali w formie korekty. Po niej miała nadejść kolejna, piąta fala wzrostów.

W modelu Elliotta fale pierwsza, trzecia i piąta poruszają się zgodnie z kierunkiem trendu. Fale druga i czwarta są jego korektami. Na wykresie doskonale widać spadki oznaczone jako (2) i następującą po nich kontynuację wzrostów, która była falą (3). Gdy w maju 2015 rynek tworzył nowy szczyt wiedzieliśmy, że czeka nas przynajmniej kilka miesięcy korekty.

A ta rzeczywiście nadeszła. W lutym 2016, w jednym z naszych raportów, analityk Elliott Wave International stwierdził:

… możemy dziś już stwierdzić, że fala C właśnie się zakończyła

Co oznaczało, że fala (4) w pięciofalowej strukturze wzrostowej dobiegła do końca i czeka nas fala (5).

Pomimo tego, w momencie gdy my prognozowaliśmy wzrosty, dwa portale finansowe kontynuowały niedźwiedzią retorykę:

  • Czy rynek byka dobiegł końca? (Motley Fool, 23.01.2016)
  • Czy rynek byka dobiegł końca? (CNBC, 9.03.2016)

Drugi z artykułów ukazał się w siódmą rocznicę amerykańskiej hossy.

Jak tamte dni opisywane były przez Elliott Wave International? Mówi się, że obraz wyraża więcej niż tysiąc słów, dlatego poniżej znajduje wykres z naniesionymi wówczas oznaczeniami oraz późniejsze zachowanie się ceny:

Tak, od momentu w którym nasz analityk stwierdził, że fala (4) dobiegła końca, wycena S&P500 wzrosła o kolejne 25%. Teraz wiecie już dlaczego nasi subskrybenci, tak jak i my przekonani są co do wartości predykcyjnych teorii fal Elliotta.

Chciałbyś poznać szczegóły przyszłych ruchów rynkowych? Masz do tego okazję dzięki lekturze najnowszej odsłony Elliott Wave Theorist kompletnie za darmo. Wystarczy, że zarejestrujesz się na naszej stronie i pobierzesz raport w formie PDF.

Zdobądź darmową kopię Elliott Wave Theorist Roberta Prechtera już teraz! 

Ten raport porusza kwestie rynku akcji, obligacji, ropy naftowej i wielu innych. Wart $29 raport jest teraz dostępny za darmo jedynie przez ograniczony czas.

Ten artykuł został stworzony przez Elliott Wave International i został opublikowany w originalnej formie w artykule pod tytułem How One Forecasting Tool Defied the Bull Market Naysayers. EWI jest największą na świecie firmą prognostyczną, która przez całą dobę dostarcza najświeższe analizy i prognozy rynkowe inwestorom prywatnym i instytucjonalnym na całym świecie. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here