Naga MarketsWczoraj zająłem pozycję krótką na parze EURNZD. Jej notowania dotarły bowiem w okolice 66% zniesienia impulsu spadkowego, które zbiegło się z 20-okresową SMA z wykresu 4-godzinnego. Z kolei na wykresie 30-minutowym dołki i szczyty zaczęły się tworzyć na coraz niższych poziomach.

Sygnał pojawił się po zamknięciu świecy oznaczonej ceną na poniższym wykresie, ja natomiast zajmowałem pozycję nieco później. Rynek skierował się jednak w przeciwnym kierunku i zanegował ten sygnał. Stop loss ponad maksimami ograniczył stratę do niecałych 2% (98,63 USD) rachunku w Royal opiewającego na 5.000 USD.

EURAUD

Notowania pary walutowej EURAUD odrobiły całość strat po czwartkowym posiedzeniu EBC. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, obecnie formuje się silnym impuls wzrostowy. Jeśli pojawi się jego korekta, można będzie rozglądać się za sygnałami zakupowymi, zgodnie z panującym trendem. Podobnie na GBPAUD.

AUDCAD

Na parze walutowej AUDCAD panuje trend spadkowy, co widać dobrze na wykresie 4-godzinnym poniżej.

Z kolei na wykresie 30-minutowym pojawił się wczoraj prawidłowy sygnał sprzedażowy (świeca oznaczona ceną). Przyznam, że ominął mnie ten sygnał, gdyż zobaczyłem go dopiero dziś. Trend jest natomiast kontynuowany i dlatego będę tu rozglądał się za kolejnymi okazjami sprzedażowymi.


Dzisiejsze spready w Royal dla handlowanych par walutowych: 


NZDJPY

Notowania tej pary walutowej przeszły w krótkoterminowy trend spadkowy, co może skłaniać do poszukiwania okazji sprzedażowych po korektach.

Złoto (XAUUSD)

Kurs złota pod koniec minionego tygodnia wyznaczył nowy dołek kontynuując tym samym trend spadkowy. Obecnie trwa korekta i jeśli znajdzie się ona w strefie zniesienia 33-66% będę wypatrywał okazji do sprzedaży.

EURUSD

Eurodolar dotknął dziś dolnej bandy strefy oporu na 33% zniesieniu. Testowana jest tu także 20-okresowa SMA. Biorąc pod uwagę niedźwiedzie momentum, można obserwować czy nie pojawi się sygnał sprzedaży na wykresie M30.

AUDNZD

Na AUDNZD panuje krótkoterminowy trend spadkowy, gdzie dołki i szczyty układają się na coraz niższych poziomach. Potencjalne zakończenie korekty można zatem wykorzystać do zajmowania pozycji krótkich.

AUDUSD

Kolejna para z dolarem australijskim, który osłabia się po dzisiejszych minutkach. Trend spadkowy = poszukiwanie okazji do sprzedaży po korekcie.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

USDCAD

Tu cały czas trwa trend wzrostowy, brakuje natomiast korekty, która pozwoliłaby na zajęcie pozycji i dołączenie do tego trendu.

EURJPY

Para EURJPY obrała kierunek południowy. Czekam na uformowanie się impulsu oraz jego korektę. Podobna sytuacja występuje na GBPJPY oraz CHFJPY. Spadki widać również na innych parach z jenem, a mianowicie CADJPY oraz AUDJPY

USDCHF

Kurs tej pary znalazł się już w strefie wsparcia (zniesienie 33-66%). Jeśli pojawi się prawidłowy sygnał kupna, można będzie rozejrzeć się za okazją do sprzedaży.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułQuercus [QRS] – kolejny przystanek przy 2 zł? – analiza na zamówienie
Następny artykułGuten Morgen DAX 19.06.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here