Naga MarketsNa początku tego tygodnia byliśmy świadkami potężnych wzrostów ceny Bitcoina, który wyraźnie zdominował rynek kryptowalut. Wczoraj mogliśmy zaobserwować coś, co można nazwać korektą. To zupełnie normalna reakcja instrumentu, który zyskuje 62% w zaledwie tydzień. Wartość rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczyła wczoraj 140 miliardy dolarów, tworząc nowy historyczny szczyt. Dziś rynek ten wart jest już 10 mld USD mniej, tymczasem…


… zmienność na rynkach tradycyjnych ponownie maleje. Nie jest to na szczęście drastyczny spadek, lecz znajdujemy się wyraźnie poniżej zeszłotygodniowego szczytu. 

Ruchy na rynku walutowym wskazują na coraz większy optymizm wobec dolara. Indeks wybija nowy lokalny szczyt, choć trend spadkowy nadal wydaje się przytłaczać.

Również ropa znalazła tymczasowe wsparcie w okolicy 47 dolarów. Ten poziom dość ładnie zatrzymał poniedziałkową wyprzedaż surowca, a dzisiejsza publikacja zapasów z pewnością będzie grała główną rolę w ruchach rynkowych. Zerkając na wykres ropy dochodzę do wniosku, że zarówno byki jak i niedźwiedzie mogą znaleźć tu podstawy do zajęcia pozycji.

Spore zmiany przed Ethereum

W związku z manią wokół Bitcoina i historycznego podziału sieci na BTC oraz Bitcoin Cash 1 sierpnia, Ethereum zdaje się przebywać poza centrum zainteresowania rynku. Niesłusznie.

Wiele propozycji podziału sieci jest z całą pewnością kontrowersyjna, lecz Ethereum w przeciwieństwie do BTC ma pewną przewagę. Jest nim osoba Vitalika Buterina, który jako twórca ETH ma na swoje dzieło bardzo wyraźny wpływ. To ułatwia wprowadzanie jakichkolwiek zmian w strukturze sieci.

Bitcoin, Ethereum, Ripple – to wszystko w jednym miejscu dzięki platformie eToro

Nowy update nosi nazwę Metropolis i prawdopodobnie wejdzie w życie już za kilka miesięcy. Niektóre z zmian jakie wprowadza umożliwiają przesyłanie Ethereum pomiędzy dwoma użytkownikami sieci bez konieczności podawania adresu nadawcy. Mówi się również o możliwości interakcji pomiędzy dwoma użytkownikami bez konieczności posiadania Ethereum w portfelu. Metropolis zmniejszy również nagrodę dla górników co z całą pewnością będzie miało reperkusje w cenie kryptowaluty. Jakie to będą reperkusje? Cóż, pozostaje nam czekać na wprowadzenie nowych zmian…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here