Naga MarketsCEO Yahoo już niedługo może pożegnać się z fotelem prezesa. Spółka szuka swojego nabywcy. |źródło: www.businessinsider.com
CEO Yahoo już niedługo może pożegnać się z fotelem prezesa. Spółka szuka swojego nabywcy. źródło: www.businessinsider.com

O decyzji zarządu spółki dotyczącej przyszłości firmy już pisaliśmy. Yahoo zamierza sprzedać swoją markę. Głównym zainteresowanym wyszukiwarką Yahoo jak dotąd był Microsoft. Wczorajsza sesja jednak ujawniła, że na ringu pojawili się nowi gracze…


Pomimo tego, że akcje Yahoo otworzyły się wczoraj sporą luką spadkową, to przepaść dzieląca środowe zamknięcie i czwartkowe otwarcie została mocno zminimalizowana przez pojawienie się dwóch innych chętnych do kupna Yahoo. Główny konkurent Yahoo, Google oraz największy operator telefonii komórkowej w Stanach, Verizon. Dodatkowo w kolejce po Yahoo ustawieni są wcześniej AT&T oraz Comcast.

Te artykuły również Cię zainteresują
To właśnie Verizon i Google są w tym momencie najpoważniejszymi kandydatami do przejęcia Yahoo. Jak informuje Bloomberg w swoim raporcie powołując się na osobę bliską sprawie Microsoft po nieudanym wrogim przejęciu w 2008 roku nie zamierza już walczyć o Yahoo. Tym bardziej, że cena za kalifornijskie przedsiębiorstwo może przekroczyć 8,5 mld USD – tyle podobno zaoferował Verizon na kontrolny pakiet akcji Yahoo. Wielką niewiadomą wciąż jest Google, które co prawda nadal zainteresowane jest silnikiem wyszukiwarki Yahoo, jednak nie określiło (publicznie) kwoty jaką mogłoby zapłacić za przejęcie konkurenta.

Yahoo ogłosiło również, że rozważa podzielenie się na części i sprzedaż każdej w inne ręce. Na pewno z tego scenariusza ucieszyłby się zarząd Google – komentują media. W tym momencie jednak nadal głównym pretendentem do przejęcia pozostaje Verizon. Spółka już ogłosiła wstępne plany zastąpienia obecnej prezes Yahoo – Marissy Mayer prezesem AOL Timem Armstrongiem i Marni Waldenem, dyrektorem zarządzającym Verizon. Panowie mieliby wspólnie kierować przedsiębiorstwem o rynkowej wartości przekraczającej 220 mld USD.

Handluj akcjami zagranicznych spółek z pomocą TMS Brokers

Akcje Yahoo gwałtownie zareagowały na wieść o dołączeniu do potencjalnych kupców Google i Verizon. Po sporych wzrostach szybko nastąpiło otrzeźwienie i spółka zakończyła dzień na znaczącym minusie:

chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułErgis [EGS] – Analiza na zamówienie
Następny artykułGOLD. Formacja flagi na złocie.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here