Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki zapoznały się ze sporą paczką danych makroekonomicznych dotyczących gospodarki amerykańskiej. Wszystkie najistotniejsze odczyty – zezwolenia na budowę, jobless claims, rozpoczęte budowy domów oraz wskaźnik przemysłowy FED z Filadellfii osiągały lepsze rezultaty od prognozowanych.


Publikacje podsumowano na poniższym zrzucie ekranu:

Źródło: pl.investing.com

Inwestorzy skupili się przede wszystkim na odczytach pozwoleń na budowę, których dynamika ponownie wyraźnie wzrastała w styczniu oraz na rozpoczętych budowach domów, gdzie także tendencja prezentowała się pozytywnie. Zadowalająca zaprezentował się także wskaźnik jobless claims osiągając historycznie bardzo niskie rezultaty.

Poniższe wykresy podsumowują historyczne ujęcie wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz wskaźnik aktywności Rezerwy Federalnej z Filadelfii:

Pierwsza reakcja dolara pozytywna, jednak ograniczona do maksymalnie 20 pipsów na wybranych parach walutowych z widocznym odruchem kolanowym (szybkim cofnięciem). Dolar w stosunku do majorsów jest dzisiaj raczej w ofensywie najsilniej tracąc wobec CHF.

USD/CHF D1

Wczorajsza sesja zakończyła się w formie podażowego pin bara testującego strefę S/R 1.0084. Co prawda tuż pod ceną znajdowała się średnia ruchoma i 38,2% Fibo, jednak to wspomniana linia horyzontalna okazała się silniejszym impulsem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here