Naga MarketsW październiku zeszłego roku krajowe media obiegła informacja, iż autor Wiedźmina, Andrzej Sapkowski zażądał od spółki CD Projekt aż 60 mln zł. Sytuacja ta wywołała spore zamieszanie na rynku, a inwestorzy obawiając się eskalacji konfliktu masowo sprzedawali akcje, które spadły z okolic 200 zł w październiku, aż do 125 zł w zaledwie miesiąc. Jednak nowe ustalenia w sprawie wskazują na to, iż obie strony sporu najprawdopodobniej dojdą do porozumienia.


Obu stronom zależy na polubownym rozwiązaniu

Pełnomocnik Andrzeja Sapkowskiego domagając się 60 mln zł od spółki zauważył, iż jest to zaledwie 6 proc. od przychodów spółki z dystrybucji gry Wiedźmin. Prawnicy Sapkowskiego powołując się na prawo autorskie wskazali, że stawki rynkowe w tego typu przypadkach wynoszą w granicach 5 – 15 proc. zysków, podczas gdy pisarz dostał lata wcześniej zaledwie 15 tys. zł, co było równo warte przeciętnemu rocznemu wynagrodzeniu.

Od momentu wybuchu tej afery niewiele się zmieniło… do teraz. Jak ustalił Puls Biznesu, spór ma duże szansę na rychłe zakończenie.

Trwają ustalenia między stronami. Do miesiąca powinna się pojawić informacja, jakie jest rozwiązanie. Jest szansa na ugodę, ale to jeszcze nie jest przesądzone – poinformowała Puls Biznesu anonimowa osoba związana ze sprawą.

Z kolei inny interlokutor zauważył, iż w tego typu sprawach obu stronom zależy na osiągnięciu kompromisu, jednak nie wierzy w to, aby spółka zgodziła się na warunki proponowane przez pełnomocników pisarza.

Raczej może to być forma docenienia twórczości Sapkowskiego. Jego postaci, talentu i potencjału, jeśli chodzi o pomoc spółce w kreowaniu pomysłów – twierdzi inny rozmówca.

Na chwilę obecną nie widzimy przesłanek do zawiązania rezerw na dodatkowe wynagrodzenia z tytułu zawartych historycznie umów nabycia praw do produkcji i wydawania gier ‘Wiedźmińskich’ – stwierdził w październikowej rozmowie z ISBnews członek zarządu CD Projekt ds. finansowych, Piotr Nielubowicz.

Wszystko wskazuje na to, iż konflikt zostanie rozwiązany w najbliższym czasie. Zarówno spółce jak i pełnomocnikom Sapkowskiego zależy na załatwieniu sprawy w „szybki i cichy sposób.”

Zobacz również: Akcje CD Projekt zyskują w środę niemal 3% i testują 195 zł. Co dalej?

Będziemy dążyć do porozumienia i to nie jest tylko deklaracja. Zależy nam na dobrych relacjach z panem Sapkowskim, to jest dobre dla wszystkich. Jeśli jednak chodzi o umowy już podpisane, to uważamy, że powinny być respektowane – mówił w październiku Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Dzięki certyfikatom ING Turbo możesz skorzystać z dźwigni finansowej inwestując w akcje CD Projekt. Sprawdź>>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here