Naga MarketszepakPAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin (PAK KWB Konin) oraz PAK Górnictwo – spółki zależne od Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) – podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych, podał ZE PAK. Zwolnienia mają łącznie objąć maksymalnie 209 osób.

PAK KWB Konin oraz PAK Górnictwo podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych

“Zwolnienia grupowe w dwóch ww. spółkach zależnych obejmą w PAK KWB Konin maksymalnie 80 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 129 pracowników” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Konsekwencją podjęcia uchwał przez zarządy PAK KWB Konin oraz PAK Górnictwo o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji, jest powiadomienie zakładowych organizacji związkowych o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwrócenie się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto, PAK KWB Konin i PAK Górnictwo powiadomią Powiatowy Urząd Pracy w Koninie, podano również.

Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanych rezerw oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki, zastrzeżono.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 2,88 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here