Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleAnalitycy DataTrek przeglądają się sytuacji na amerykańskim indeksie S&P 500 wydając rekomendację, w której twierdzą, że „dobrym pomysłem jest zmniejszenie zaangażowania w akcje”. Na amerykańskim rynku  może pojawić się kolejna korekta po tym, jak ekonomiści z Wall Street obniżyli w zeszłym tygodniu swoje szacunki zysków za III kwartał 2021 r. dla spółek wchodzących w skład S&P 500.

  • Analitycy zauważają, że amerykański rynek dochodzi do szczytowych poziomów
  • Według nich dalsze wzrosty S&P 500 są mocno ograniczone w kolejnych tygodniach
  • Z kolei wierzą w to, że słabsze wyniki mogą spowodować falę wyprzedaży
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

S&P 500 czeka na korektę – twierdzą analitycy DataTrek

Niekończące pasmo wzrostów, które powodowało, że praktycznie dzień w dzień rynki amerykańskie generowały nowe, rekordowe szczyty dobiega końca. W tym momencie widzimy na przykładzie indeksu S&P 500, że rynek oddala się od swojego szczytu już ponad 2 procent, a większe cofnięcia są w grze – twierdzą analitycy Wall Street w ubiegłotygodniowym raporcie.Teraz analitycy DataTrek Research wydają kolejny, w którym twierdzą, że na S&P 500 niebawem czeka nas sroga zmiana sentymentu. „Przygotujcie się na 'chwiejny’ rynek po tym, jak analitycy Wall Street obniżyli szacunki zysków S&P 500 za trzeci kwartał ” – podali analitycy w raporcie.

Analitycy z Wall Street faktycznie obniżyli w zeszłym tygodniu swoje szacunki zysków za III kwartał 2021 r. dla S&P 500, zaś analityk Nicholas Colas, z DataTrek twierdzi, że korekta oczekiwań dotyczących zysków w trzecim kwartale wynikała z korekt dokonanych przez analityków w sektorach przemysłowym i materiałowym.

wykres Kurs indeksu S&P 500 14.09.2021
Kurs indeksu S&P 500 14.09.2021

Analitycy oszacowali, że zysk na akcję za trzeci kwartał dla S&P 500 wyniesie 49,23 USD, czyli o 0,07 USD mniej niż prognozowano w poprzednim tygodniu. Biorąc pod uwagę obecne wyceny S&P 500, DataTrek stwierdził, że amerykańskie akcje potrzebują „tylnego wiatru w postaci rosnących oczekiwań co do zysków„, jak również spółek bijących szacunki, aby nadal utrzymywał obecne tempo wzrostów.

A jak wiadomo, trudno ze stale podwyższanymi oczekiwaniami i sprostaniu temu w często zaburzonym łańcuchu dostaw w wielu branżach.

Wraz z DataTrek Research, banki z Wall Street wydały ostatnio ostrzeżenia o zbliżającej się korekcie na amerykańskim rynku akcji w związku z obawami o rozciągnięte wyceny. RBC również widzi ryzyko cofnięcia się do końca roku, ale postrzega to jako „okazję do kupna„, zgodnie z raportem.

Analitycy zwracają również uwagę na tzw. „Misery Index” czyli indeks ubóstwa, który ma mierzyć stopień trudności ekonomicznych odczuwanych przez zwykłych ludzi z powodu ryzyka (lub faktycznego) bezrobocia w połączeniu z rosnącymi kosztami życia. Znajduje się on obecnie na wysokich poziomach sugerując mocne „wycofanie” pozytywnego sentymentu na korzyść negatywnego terytorium.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here