Naga MarketsSpółki z NewConnect warte 16 mld zł. To więcej niż Bank PekaoObserwowana w ostatnich miesiącach hossa na spółkach notowanych na NewConnect spowodowała dynamiczny wzrost wartości i kapitalizacji notowanych tam spółek. Jeszcze w ubiegłym roku suma kapitalizacji notowanych na “małej giełdzie” spółek wynosiła mniej niż 10 mld zł. zatem w porównaniu z bieżącymi notowaniami, mamy do czynienia z ponad 60% wzrostem, w ujęciu wartościowym – największym w historii indeksu.

  • Rynek NewConnect warty jest już 16 mld zł.
  • Na rynku małej giełdy w ostatnich latach jest notowanych co raz mniej spółek.
  • Największa spółka na NewConnect: Columbus Energy, jest obecnie wyceniana na 1,7 mld zł.

Zobacz również: Biomed-Lublin zyskuje w czwartek 10%. Kurs przekroczył 8 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
NewConnect coraz bardziej popularna

Kapitalizacja całej NewConnect dobiła pod koniec czerwca do 16 mld zł., na ten wynik składa się suma wartości notowanych obecnie na małej giełdzie 373 spółek. Na tle głównego parkietu GPW liczba ta nie robi wrażenia. Wystarczy wspomnieć, że kapitalizacja całej NewConnect jest obecnie porównywalna z kapitalizacją PEKAO, jednej z największych spółek na GPW. To ciągle mało na tle choćby CD Projekt,największej spółki na GPW, której kapitalizacja jest blisko 3-krotnie wyższa niż łączna, dla wspomnianych 373 spółek.

Suma kapitalizacji spółek z NewConnect vs ich ilość. Źródło: bankier.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Od 2013 roku maleje liczna spółek notowanych na małej giełdzie. W zestawieniu ze wzrostem kapitalizacji zdecydowaniem ich średnia wartość. Wzrosty NC Index, zrzeszającego 185 spółek z NewConnect są bardzo dynamiczne. Indeks w samym 2020 roku zyskał już 90%, a aż połowa połowa firm tam notowanych przez minione 12 miesięcy urosła o co najmniej 56%.

Notowania NC Price Index z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here