Naga MarketsWall Street "najbardziej zatłoczone" w historii. Oblężenie spółek technologicznychBank of America Global Research opublikował we wtorek comiesięczny raport sprawdzający pogląd amerykańskich menedżerów funduszy inwestycyjnych na rynki giełdowe. W tym miesiącu zbadano 188 osób zarządzających aktywami o łącznej wartości 570 mld dol.

Duzi inwestorzy boją się oblężenia spółek technologicznych

Zaskakującym wnioskiem jest powstały paradoks: inwestorzy zdecydowanie preferują inwestowanie w spółki technologiczne, ale jednocześnie obawiają się, że zbyt dużo ludzi ulokowało tam swoje fundusze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wynika z danych Bank of America, niemal 3/4 menedżerów uważa, że długie pozycje na spółkach technologicznych są najbardziej oblegane w tym momencie spośród różnych klas aktywów, m.in. złota, gotówki, obligacji korporacyjnych itp.

Menedżerzy funduszy w USA preferują spółki technologiczne, jednak sądzą, że ulica już je zdominowała
Odpowiedzi na pytanie: “Co uważasz za obecnie najbardziej obleganą klasę aktywów?”. Źródło: Bank of America Global Research

Jednocześnie, aż 42% inwestorów uważa, że swój portfel w większości oparło na spółkach technologicznych, skąd akcje są najczęściej wybierane spośród wszystkich sektorów. Na drugim miejscu jest branża farmaceutyczna.

Menedżerzy funduszy w USA preferują spółki technologiczne, jednak sądzą, że ulica już je zdominowała
Procent inwestorów uważających, że spółki z danej branży stanowią większość/mniejszość ich portfela. Źródło: Bank of America Global Research

Widać więc, że choć aż 74% inwestorów uważa spółki technologiczne za nazbyt oblegane, to spora część traderów uważa tę branżę za najbardziej atrakcyjną.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

S&P 500 odkleił się od realnej gospodarki

Paradoks ten podkreśla to co obecnie dzieje się z rynkami finansowymi: jak duża przepaść istnieje między informacjami płynącymi z gospodarki, a zachowaniem amerykańskich indeksów, jak np. S&P 500.

S&P 500 od połowy marca ma się świetnie i zalicza jeden z najlepszych kwartałów w historii, podczas gdy również rekordowe dane dotyczące wzrostu bezrobocia pokazują katastrofalne oblicze gospodarki.

Zobacz również: Akcje Moderna Inc. w górę o ponad 16% po sesji, szczepionka na COVID-19 coraz bliżej

Spójrzmy raz jeszcze jak radził sobie S&P 500 oraz porównajmy go z Vanguard Information Technology ETF skupiającym innowacyjne spółki technologii informatycznych. Jak widać, od poziomów z marca S&P 500 jest jedynie 5% niżej, a ETF spółek IT zyskał 5%.

Menedżerzy funduszy w USA preferują spółki technologiczne, jednak sądzą, że ulica już je zdominowała
Porównanie S&P 500 (linia pomarańczowa) oraz Vanguard Information Technology ETF (linia niebieska). Źródło: stooq.pl

Być może najgorsze już za nami, jednak takie sprzeczności jak te wynikające z danych Bank of America pokazują, że być może coś z rynkami jest nie tak. I nawet mimo tego, że tak istotnie może być, to spółki technologiczne rosną, co kusi nawet przezornych inwestorów do zakupu ich akcji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here