Naga MarketsLeszek CzarneckiSpółki Leszka Czarneckiego starały się w ostatnim czasie odrobić chociaż część strat z 2018 roku. Rajd wzrostowy rozpoczął się w ostatnim tygodniu stycznia, Wczoraj z kolei ustanawiane były nowe maksima, jednak ostatecznie sesja zakończyła się na poziomie niższym od otwarcia.

Zainteresowanie spółkami Leszka Czarneckiego wzrosło po doniesieniach o potencjalnej sprzedaży banków Idea oraz Getin Noble. Chęć zakupu wyrażają fundusze ze Stanów Zjednoczonych (Apollo Global Management oraz Centerbridge) oraz z Europy (Apax i Anacap). Sprawdźmy co w ostatnim czasie wydarzyło się na wykresach spółek Getin Noble Bank (GNB), Getin Bank (GTN), Idea Bank (IDA).

Getin Noble Bank otwiera tydzień w strefie oporu

Cena akcji spółki Getin Noble Bank (GNB) na poniedziałkowym otwarciu wyniosła 95 groszy i tym samym znalazła się w strefie oporu między 0,91 zł (dołek z lipca 2018) a 1,04 zł (szczyt z lipca 2018 r.).

Notowania spółki wyznaczane są obecnie dwa razy dziennie (o godz. 11:00 i 15:00). Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania z godzinym 15-tej zniwelowały całość zysków od otwarcia. Zniesione zostały także niemal całe zyski wypracowane w piątek.

Dziś natomiast kurs odbija od wsparci na 0,59 zł, które działało jako opór w październiku ubiegłego roku. Powrót do wzrostów otwiera drogę do ponownego testu oporu między 0,91 – 1,04 zł. Alternatywnie, ruch w dół otworzy drogę spadkom do poziomu 44 groszy.

Cena akcji spółki Getin Noble Bank (GNB) na poniedziałkowym otwarciu wyniosła 95 groszy i tym samym znalazła się w strefie oporu

Getin Holding ponad lipcowym szczytem

Notowania spółki Getin Holding (GTN) wzniosły się wczoraj do poziomu 2,74 zł. Podobnie jednak jak w przypadku banku Getin Noble, wzrost został zanegowany, a cena znalazła się także pod minimami z piątku.

Na wykresie dziennym utworzyła się sporych rozmiarów formacja objęcia bessy, a dodatkowo dziś udało się zepchnąć cenę do nowego dołka. Kurs wrócił także pod opór na okrągłym poziomie 2 złotych i dopóki się pod nim utrzymuje, istnieje szansa na dalszą przecenę. Najbliższe wsparcie horyzontalne widoczne jest w okolicach 1,36 zł.

Niedźwiedzie objęcie na akcjach Idea Banku

Na wykresie dziennym Idea Banku (IDA) utworzyła się niedźwiedzia formacja objęcia, podobnie z resztą jak na notowaniach Getin Holding. Tu jednak świeca jest znacznie większa, a jej korpus w całości obejmuje notowania z piątku.

Cena zmaga się dziś z jednej strony, z oporem na okrągłym poziomie 6 zł, a z drugiej strony spadki ogranicza 10-dniowa średnia. Najbliższe istotne wsparcie horyzontalne znajduje się w okolicach poziom 4 złotych.

Zobacz również: Akcje CD Projekt tracą 4%. Notowania testują miesięczne minimaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here