Naga MarketsLeszek CzarneckiSpółki Leszka Czarneckiego starały się w ostatnim czasie odrobić chociaż część strat z 2018 roku. Rajd wzrostowy rozpoczął się w ostatnim tygodniu stycznia, Wczoraj z kolei ustanawiane były nowe maksima, jednak ostatecznie sesja zakończyła się na poziomie niższym od otwarcia.

Zainteresowanie spółkami Leszka Czarneckiego wzrosło po doniesieniach o potencjalnej sprzedaży banków Idea oraz Getin Noble. Chęć zakupu wyrażają fundusze ze Stanów Zjednoczonych (Apollo Global Management oraz Centerbridge) oraz z Europy (Apax i Anacap). Sprawdźmy co w ostatnim czasie wydarzyło się na wykresach spółek Getin Noble Bank (GNB), Getin Bank (GTN), Idea Bank (IDA).

Getin Noble Bank otwiera tydzień w strefie oporu

Cena akcji spółki Getin Noble Bank (GNB) na poniedziałkowym otwarciu wyniosła 95 groszy i tym samym znalazła się w strefie oporu między 0,91 zł (dołek z lipca 2018) a 1,04 zł (szczyt z lipca 2018 r.).

Notowania spółki wyznaczane są obecnie dwa razy dziennie (o godz. 11:00 i 15:00). Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania z godzinym 15-tej zniwelowały całość zysków od otwarcia. Zniesione zostały także niemal całe zyski wypracowane w piątek.

Dziś natomiast kurs odbija od wsparci na 0,59 zł, które działało jako opór w październiku ubiegłego roku. Powrót do wzrostów otwiera drogę do ponownego testu oporu między 0,91 – 1,04 zł. Alternatywnie, ruch w dół otworzy drogę spadkom do poziomu 44 groszy.

Cena akcji spółki Getin Noble Bank (GNB) na poniedziałkowym otwarciu wyniosła 95 groszy i tym samym znalazła się w strefie oporu

Getin Holding ponad lipcowym szczytem

Notowania spółki Getin Holding (GTN) wzniosły się wczoraj do poziomu 2,74 zł. Podobnie jednak jak w przypadku banku Getin Noble, wzrost został zanegowany, a cena znalazła się także pod minimami z piątku.

Na wykresie dziennym utworzyła się sporych rozmiarów formacja objęcia bessy, a dodatkowo dziś udało się zepchnąć cenę do nowego dołka. Kurs wrócił także pod opór na okrągłym poziomie 2 złotych i dopóki się pod nim utrzymuje, istnieje szansa na dalszą przecenę. Najbliższe wsparcie horyzontalne widoczne jest w okolicach 1,36 zł.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Niedźwiedzie objęcie na akcjach Idea Banku

Na wykresie dziennym Idea Banku (IDA) utworzyła się niedźwiedzia formacja objęcia, podobnie z resztą jak na notowaniach Getin Holding. Tu jednak świeca jest znacznie większa, a jej korpus w całości obejmuje notowania z piątku.

Cena zmaga się dziś z jednej strony, z oporem na okrągłym poziomie 6 zł, a z drugiej strony spadki ogranicza 10-dniowa średnia. Najbliższe istotne wsparcie horyzontalne znajduje się w okolicach poziom 4 złotych.

Zobacz również: Akcje CD Projekt tracą 4%. Notowania testują miesięczne minimatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here