Naga Markets

Spółki giełdowe posiadają Bitcoiny (BTC) wartych prawie 7 mld dolarówSpółki notowane na giełdzie mają spore zasoby kryptowalut. Prezes jednej z tych spółek traktuje Bitcoina jako inwestycję wielopokoleniową.

  • Spółki posiadają Bitcoiny warte blisko 7 mld dolarów
  • Najwięcej BTC w swych zasobach ma Greyscale Bitcoin Trust

600 tysięcy Bitcoinów w rękach spółek giełdowych

Spółki notowane na giełdzie zainwestowały w Bitcoiny ponad 6,9 miliarda dolarów.Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Liczby zebrane przez Bitcoin Treasuries pokazują, że ponad 600 tysięcy BTC znajduje się w posiadaniu spółek notowanych na giełdach:

  • Nasdaq
  • Toronto Stock Exchange
  • Canadian Securities Exchange
  • Australian Securities Exchange
  • London Stock Exchange
  • OTC Markets Group i innych.

Piętnaście spółek notowanych na giełdzie posiadających BTC zarobiło łącznie 500 milionów dolarów od momentu zainwestowania.

Ogromna większość tej sumy znajduje się w posiadaniu Greyscale Bitcoin Trust. Greyscale dysponuje Bitcoinami wartymi prawie 5,17 miliarda dolarów. CoinShares jest drugim co do wielkości skarbcem, w którym znajdują się ponad 802 mln dolarów w BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) jako inwestycja wielopokoleniowa

Po ostatnich inwestycjach MicroStrategy, jedna z największych na świecie spółek wywiadu gospodarczego notowanych na giełdzie, posiada trzecią co do wielkości skarbnicę wartą obecnie ponad 440 milionów dolarów.

Firma postrzega Bitcoina jako „główny udział w swojej strategii rezerw finansowych” i zarobiła już ponad 15 milionów dolarów z początkowej inwestycji, która łącznie wyniosła 425 milionów dolarów.

XTB

Michael Saylor, dyrektor generalny firmy mówi, że traktuje Bitcoina jako inwestycję wielopokoleniową.
– Rozważałem zainwestowanie naszych zasobów w waluty fiducjarne, obligacje, akcje, swapy, fundusze indeksowe, opcje, nieruchomości, towary, metale szlachetne, dzieła sztuki i wartości niematerialne i prawne, zanim zdecydowałem się na Bitcoina. Wygląda na to, że jest to idealny składnik aktywów długoterminowych. Nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek miałby chcieć nim handlować – mówił Saylor.

Ponadto, gigant płatniczy Square Inc. z San Francisco posiada w swoich zasobach Bitcoiny warte 54 milionów dolarów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here