Naga MarketsSpółki COVID-owe liderami poniedziałkowych wzrostów. Biomed-Lublin +15%!Poniedziałkowa sesja przynosi kontynuację wzrostów na spółkach, o których stało się głośno w momencie wybuchu światowej pandemii COVID-19. Liderem wzrostów jest Medcamp, który przygotowuje się do debiutu na NewConnect spółki w której posiada znaczny pakiet udziałów: GenXone. Akcje spółki zyskują 20%. Świetnie radzi sobie również Harper Hygienics (+19%), oraz Biomed-Lublin, który zyskuje blisko 15%.

  • Spółki COVID-owe kontynuują odrabianie strat, bo przecenie z początku ubiegłego tygodnia.
  • Liderami wzrostów w poniedziałek są walory Medcamp, które zyskują 20%.
  • Świetnie radzą sobie również akcje popularnego ostatnio Biomedu-Lublin, które zyskują kilkanaście procent.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie’

Te artykuły również Cię zainteresują
Biomed-Lublin wraca w kierunku historycznego szczytu notowań

Zdecydowanym liderem obrotów na całej giełdzie są w poniedziałek po kilku godzinach od rozpoczęcia sesji walory Biomedu-Lublin. Obroty na walorach spółki z Lublina sięgają już 100 mln zł., a akcje drożeją o kilkanaście procent. W ubiegłym tygodniu akcje spółki zostały bardzo mocno przecenione. Kurs spadł z poziomu 32 zł. w okolice 14 zł. Obecnie obserwujemy ruch powrotny, akcje kosztują już ponownie blisko 25 zł. i są na najlepszej drodze aby ponownie przełamać poziom 30 zł.

Akcje Biomed-Lublin przed wybuchem pandemii COVID-19 kosztowały 1 zł. W porównaniu z obecnym giełdowym kursem, mamy zatem do czynienia z wzrostem na poziomie blisko 2500%!

Notowania akcji Biomed-Lublin z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Akcje MedCamp odbijają od wsparcia na poziomie 10 zł

Jedną z najlepiej radzących sobie spółek na małej giełdzie NewConnect jest MedCamp. Spółka wyczekuje na debiut na małej giełdzie GenXone w której posiada udziały. Podobnie jak w przypadku Biomedu, akcje Medcampa w ostatnim czasie nieco straciły na wartości, kurs spadł z poziomu powyżej 15 zł. do poziomu 10 zł., który ponownie zapracował i strona popytowa przeważyła tę podażową.

W poniedziałek przed 14:00 za jedną akcję Medcamp trzeba zapłacić ponad 13 zł, co stanowi wzrost o blisko 20% w porównaniu z piątkowym kursem zamknięcia.

Notowania akcji Medcamp z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here