Naga MarketsJak wynika z raportu bieżącego nr 27/2018 sporządzonego 24 października 2018 r., Sąd stwierdził zawarcie układu spółki zależnej od Emitenta – Magus S.A. w upadłości układowej. Spółka Magus posiada natomiast prawa do marki Merlin.

Dzięki układowi, zobowiązania Magusa wobec wierzycieli zostaną zredukowane z kwoty 50,6 mln zł do 14,7 mln zł. To przy założeniu, że nieruchomości Spółki Zależnej zabezpieczone hipotecznie na rzecz wierzyciela Alior Bank, zostaną przekazane spółkom wskazanym przez ten bank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za przyjęciem układu opowiedziało się 243 wierzycieli, którym spółka winna jest blisko 35,4 mln zł, co stanowi około 77% kapitału. Spłata zredukowanych wierzytelności ma nastąpić w pięciu rocznych ratach, płatnych na koniec pierwszego kwartału każdego roku. Termin płatności pierwszej rata przypada na koniec pierwszego kwartału 2019 roku.

Jak powiedział Łukasz Szczepański, prezes Merling Group, spółki matki Magusa, ta pozostanie właścicielem marki merlin.pl i z tytuły dzierżawy będzie czerpać przychody.

9-procentowy spadek Merlina

Notowania Merlin Group na parkiecie NewConnect osuwają się podczas dzisiejszej o ponad 9%. Otwarcie miało bowiem miejsce na poziomie 0,68 zł, a obecnie (godz. 9:34) kurs osunął się do minimów na poziomie 60 groszy.

Jednakże w perspektywie ostatnich 5 dni cena rośnie o ponad 7%, a od początku roku spółka zyskała 3,45%.

Notowania akcji Merlin Group w perspektywie 5-dniowejNiedawno informowaliśmy też o wprowadzeniu technologii blockchain do Merlin Group. Implementacją ma się zająć KryptoJam SA, a technologia posłuży do tokenizacji lojalności klientów. Poza tym na łamach Comparic.pl możesz też przeczytać o planach prezesa Merlina – Łukasza Szczepańskiego, który zamierza być drugim po Empiku graczem na rynku e-commerce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here