Naga Markets

Spółka zależna Mangata ma porozumienie na dostawy dla AGCO Power warte 50-60 mln euroWarszawa, 14.10.2022 (ISBnews) – Kuźnia Polska – spółka zależna Mangata Holding – zawarła istotne 4-letnie porozumienie (component supply agreement) z firmą AGCO Power z siedzibą w Finlandii, będącą częścią koncernu AGCO Corporation notowanego na NYSE, podała Mangata. Kuźnia Polska będzie dostarczać elementy dla fińskiej spółki, a szacowana wartość obrotów wynikających z porozumienia to ok. 50-60 mln euro w ciągu 4 lat.

AGCO Power jest trzecim co do wielkości na świecie producentem sprzętu rolniczego, takiego jak: traktory, kombajny oraz inne maszyny rolnicze (marki: Fent, Valtra, Massey Ferguson). Kuźnia Polska jest dostawcą do kilku lokalizacji AGCO Power m.in. wspomnianego zakładu w Finlandii oraz zakładów w Brazylii i Chinach” – czytamy w komunikacie.

Kuźnia Polska dostarcza odkuwki matrycowe obrabiane mechaniczne, które mają zastosowanie w silnikach, skrzyniach biegów i elementach zawieszenia urządzeń produkowanych przez AGCO Power.

Kuźnia Polska została również nominowana jako dostawca elementów kutych z przeznaczeniem do nowego projektu silników spełniających najbardziej wymagające normy emisji, które będą miały zastosowanie w najnowszej platformie maszyn produkowanych przez koncern AGCO Power. Produkcja seryjna rozpocznie się w 2023 roku. Szacowane obroty w najbliższych 4 latach wyniosą około 50-60 mln euro” – czytamy dalej.

Mangata Holding jest podmiotem notowanym na GPW w Warszawie. Tworzy holding kapitałowy skupiający podmioty branży metalowej działające w segmentach operacyjnych: automotive – podzespołów dla motoryzacji i komponentów (spółki: Kuźnia, MCS oraz Masterform), armatury i automatyki przemysłowej (Zetkama, Zetkama R&D), elementów złącznych (Śrubena) oraz działalności pozaprodukcyjnej (Zetkama Nieruchomości). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 791 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRobert Kiyosaki: Srebro najlepszą inwestycją! 4 oznaki „grillowania” dolara
Następny artykułDyrektor zarządzający Krakena z Australii jest ‘’uparty’’ w stosunku do NFT, mimo ostrych spadków na rynku
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here