Naga MarketsSpółka zależna Femion Technology rozpoczyna komercyjne świadczenie usługi AISWarszawa, 06.10.2021 (ISBnews) – TryPay – spółka zależna notowanej na NewConnect Femion Technology – ogłosiła rozpoczęcie komercyjnego świadczenia usługi AIS – Account Information Services czyli dostępu do informacji z rachunku bankowego użytkownika dla jednego z największych podmiotów e-commerce działającego w branży elektrotechnicznej i elektroinstalacyjnej, podano w komunikacie.

Femion Technology – ogłosiła rozpoczęcie komercyjnego świadczenia usługi AIS

„Spółka liczy na to, że urośnie wraz z dynamicznym wzrostem sprzedaży on-line rozwijającego się marketplace na rynku B2B oraz hossy na rynku budownictwa i nieruchomości, która napędza sprzedaż w branży elektronarzędzi” – czytamy w komunikacie.Usługa AIP polega na tym, że spółka TryPay korzystając bezpośrednio z dostępów do systemów transakcyjnych banków (za zgodą użytkownika) uzyskuje dostęp do jego rachunku bankowego w celu pobrania danych, w tym także historii transakcji, a następnie po ich przetworzeniu przez opracowane autorskie algorytmy, dokonuje oceny kredytowej użytkownika dla potrzeb przyznania mu w sposób zautomatyzowany limitu kredytowego, wskazano w informacji.

Zawarta umowa jest efektem zakończonych prac wdrożeniowych i testów pomiędzy TryPay, a klientem. W wyniku zakończonych testów, zgodnie z umową wdrożenie usługi nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni. TryPay jest Krajową Instytucją Płatniczą, na podstawie zezwolenia wydanego przez KNF, wpisaną do rejestru dostawców usług płatniczych.

„Wierzę, że ta transakcja zmobilizuje inne hurtownie e-commerce działające na rynku B2B do korzystania z naszych rozwiązań i dzięki temu zdobędziemy kolejne duże platformy marketplace z różnych branż i sektorów stając się liderem odroczonych płatności na rynku B2B” – powiedział prezes Femion Technology Jarosław Olejarz, cytowany w komunikacie.

W ostatnim czasie Femion Technologies dołączył także do inwestycji JR Holding ASI – największej notowanej na NewConnect alternatywnej spółki inwestycyjnej, która nabyła 1,3 mln akcji Femion Technologies za kwotę ponad 1,2 mln zł.

„Z satysfakcją odnotowujemy pierwszą tak znaczącą komercjalizację usługi AIP przez TryPay, potwierdza to potencjał całej grupy Femion, która dynamicznie się rozwija. Pozyskanie tak dużego klienta potwierdza nie tylko technologiczną sprawność oferowanego przez TryPay rozwiązania, ale także jego biznesową atrakcyjność dla klientów z sektora e-commerce. Jestem przekonany, że rozpoczęta współpraca pokazuje potencjał wdrożenia usług oferowanych przez grupę Femion nie tylko w grupie małych i średnich e-commerce ale także tych największych” – powiedział prezes JR Holding January Ciszewski, cytowany w komunikacie.

(ISBnews)

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here