Naga MarketsSpółka zależna EC Będzin wypowiedziała umowę z PGG dot. dostaw węglaElektrociepłownia Będzin sp. z o.o. – spółka zależna EC Będzin – w związku z brakiem porozumienia z Polską Grupą Górniczą (PGG) w kwestii zmiany warunków współpracy, 30 grudnia 2020 r. doręczyła PGG wypowiedzenie do umowy sprzedaży węgla zawartej 2 października 2017 r. z zachowaniem dwuletniego okresu wypowiedzenia tj. na dzień 31.12.2022 roku, w przypadku uznania za bezskuteczne oświadczenia spółki zależnej o wypowiedzeniu umowy z zachowaniem sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia złożonego 31.08.2020 r. tj. na dzień 28.02.2021 roku, podała EC Będzin.

Spółka zależna odnotowała nadmierne trudności powstałe wskutek ograniczonej produkcji i sprzedaży energii elektrycznej

“Zarząd Elektrociepłowni Będzin sp. z o.o. zwraca uwagę, że warunki gospodarcze, które mają bezpośredni wpływ na działalność spółki zależnej oraz wykonanie umowy uległy znacznej zmianie. Spółka zależna odnotowała nadmierne trudności powstałe wskutek ograniczonej produkcji i sprzedaży energii elektrycznej oraz ciepła wynikające z sytuacji rynkowej i pogodowej, a także z ograniczonego zapotrzebowania na ciepło po stronie głównego odbiorcy tj. Tauron Ciepło” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dalsze wykonywanie przez Elektrociepłownię Będzin umowy w dotychczasowym kształcie, wiązałoby się z nadmiernymi trudnościami oraz nieuzasadnionymi ekonomicznie stratami wpływającymi na sytuację finansową spółki zależnej, zaznaczyła EC Będzin.

“Zarząd spółki zależnej podkreśla, że pomimo wypowiedzenia umowy, z uwagi na wypracowane relacje handlowe i dotychczasową dobrą współpracę, nadal wnioskuje do PGG o zmianę warunków umowy w odniesieniu do cen rynkowych i ugodowe porozumienie stron” – podsumowano.

Elektrociepłownia Będzin prowadzi działalność w zakresie wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Jest głównym źródłem ciepła w zakresie ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i ciepła technologicznego dla Zagłębia Dąbrowskiego. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here