Naga MarketsCentrum Badań DNA – spółka zależna Inno-Gene – podpisało umowę współpracy z firmą Covidax, podało Inno-Gene. Jednym z założeń umowy są wspólne badania nad szczepionką i lekiem na COVID-19.

Centrum Badań DNA podpisało umowę współpracy z firmą Covidax

“Przedmiotem umowy jest współpraca w obszarach:

a / wykorzystanie technologii NGS w pracach badawczych ukierunkowanych na opracowanie szczepionki i leku na COVID-19.

a / Rozwój technologii umożliwiających opracowanie nowych testów do wykrywania SARS-CoV-2.

Te artykuły również Cię zainteresują

c / Realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowe mające na celu wdrażanie nowych testów genetycznych i technologii badań DNA” – czytamy w komunikacie.

Centrum Badań DNA będzie odpowiedzialne za wykonanie kluczowych badań genetycznych, m.in. analizę integralności transgenu i jego ekspresji w komórkach macierzystych, będących podstawą szczepionki. Wykonanie tych badań jest niezbędne do zatwierdzenia przez urzędy rejestrujące, wskazano również.

Inno-Gene S.A. to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Inno-Gene posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych – dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here