Naga MarketsSpółka zal. Gaming Factory ma umowę na produkcję gry 'Dreamhouse: The Game'Vision Edge Entertainment (VEE) – spółka zależna Gaming Factory podpisała umowę wydawniczą z firmą DeSand Game Studios na produkcję gry “Dreamhouse: The Game”, podał Gaming Factory. “Według umowy, VEE zachowa 100% zysku z gry do momentu pokrycia kosztów jej produkcji i marketingu, zaś w kolejnym etapie udział VEE w zyskach z gry będzie na poziomie 80%. ‘Dreamhouse: The Game’ jest pierwszym z projektów marki VEE zapowiadanych przez emitenta na etapie jej powołania w dniu 19 października 2020 roku” – czytamy w komunikacie.

Budżet produkcyjny i marketingowy projektu przekroczy 1 mln złotych

Budżet produkcyjny i marketingowy projektu przekroczy 1 mln złotych, a gra będzie docelowo obecna w sklepach Steam, Microsoft, PlayStation, Nintendo, a także w wersji na VR, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Celem VEE jest przygotowywanie i produkcja gier bardziej zaawansowanych technologicznie, o wyższej jakości i wyższych budżetach niż dotychczasowe gry z portfolio emitenta. Docelowo VEE pozwoli zbudować nowy brand w ramach działalności Grupy Gaming Factory. Dokładna data jej premiery oraz cena zostanie ustalona w terminie późniejszym” – czytamy także.

W ocenie spółki podpisanie powyższej umowy może mieć istotny wpływ na przyszłe wyniki finansowe, podsumowano.

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Wśród kluczowych założeń spółki jest poszukiwanie projektów o znaczącym potencjalne sprzedażowo-marketingowym. Spółka pracuje obecnie nad ponad 20 produkcjami na PC o zróżnicowanej tematyce. W portfolio studia znajdują się symulatory, tycoony, gry akcji czy horrory. Spółka notowana jest na rynku głównym GPW od lipca 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here