Naga MarketsSpółka zal. BAH wezwała Jaguar Land Rover do zapłaty 104,5 mln złBritish Automotive Polska (BAP), spółka zależna British Automotive Holding (BAH) wystosowała do Jaguar Land Rover Limited (JLR) wezwanie do zapłaty 104,5 mln zł tytułem szkód poniesionych w związku z działaniami JLR w ramach dotychczasowej współpracy, podał BAH. “W przedmiotowym wezwaniu BAP żąda od JLR natychmiastowej zapłaty kwoty 104 498 730,00 zł tytułem szkód poniesionych przez BAP w związku z działaniami JLR w ramach dotychczasowej współpracy, które w ocenie BAP były działaniami w złej wierze i niezgodnymi z dobrymi obyczajami i doprowadziły po stronie BAP do wystąpienia szkody w postaci utraconej marży sprzedaży oraz poniesionych wydatków marketingowych” – czytamy w komunikacie.

BAP wskazuje na możliwość podniesienia przez BAP dodatkowych roszczeń, których wysokość i zasadność jest obecnie analizowana

W połowie grudnia British Automotive Polska zdecydował o rozwiązaniu w trybie natychmiastowym wszystkich umów dilerskich i serwisowych Jaguar Land Rover.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wcześniej BAP informował, że nie osiągnął porozumienia z Jaguar Land Rover (JLR) w zakresie warunków zakończenia działalności importerskiej oraz zasad spłaty kwot należnych JLR od BAP. BAP nie otrzymał jednocześnie od JLR informacji o dalszym wydłużeniu okresu wstrzymania przez JLR skutków wypowiedzenia umowy importerskiej, w związku z czym 15 grudnia nastąpiło efektywne wypowiedzenie umowy importerskiej.

British Automotive Holding w ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here