Naga MarketsFirma wydobywająca kryptowaluty Marathon Patent Group (MARA) kupiła Bitcoiny za sumę 150 milionów dolarów. Daje to średnią ceną około 31 100 dolarów za sztukę, podczas niedawnej przeceny aktywów kryptograficznych.

Firma notowana na Wall Street kupiła ponad 4800 BTC

Spółka notowana na Nasdaq poinformowała w poniedziałek, że kupiła kryptowalutę za pośrednictwem instytucjonalnego sklepu Bitcoina NYDIG. Marathon to najnowsza spółka notowana na giełdzie, która zamieniła dużą pozycję własnej gotówkową na Bitcoiny, a z 4812,66 BTC w księgach rozrachunkowych jest obecnie jedną z największych pod względem wartości tych pozycji na całej giełdzie. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes Marathon, Merrick Okamoto, powiedział w oświadczeniu:

Zakup bitcoinów przyspiesza transformację firmy wydobywczej w czystą opcję inwestycyjną bitcoinów dla żądnych kryptowalut inwestorów z Wall Street.

Nie tylko oni

Traderzy z Wall Street mają już kilka opcji na tym froncie, niektóre bardziej kreatywne niż inne. Jest Square, firma płatnicza i właściciel Cash App z 4702 BTC na koncie. Jest też Greyscale Bitcoin Trust, który kupił ponad 600 000 BTC dla swoich inwestorów, w tym wielu instytucjonalnych.

Najbardziej na ujawnianiu majątków w BTC przez Nasdaq, skorzystała prawdopodobnie firma MicroStrategy, której pół-regularne kupowanie Bitcoinów (obecnie posiada 70 784 monety) przyciągnęło licznych inwestorów i od lipca podniosło cenę akcji spółki o 370%.

A co z nami?

A co z nami, przeciętnymi inwestorami, którzy nie mają setek milionów dolarów na mocne wejście w kryptowaluty? 

W zasadzie mamy tylko 2 opcje. Wykopać Bitcoina albo kupić go na giełdzie lub w kantorze. 

Dla nowych inwestorów pomysł kopania Bitcoina wydaje się być sporym wyzwaniem. Należałoby zakupić odpowiedni sprzęt, dobrze go podłączyć, skonfigurować i regularnie konserwować.  Prostszym więc rozwiązaniem wydaje się po prostu zakup kryptowaluty. Można to zrobić np. poprzez giełdę, która wymaga jednak od nas weryfikacji tożsamości oraz zostawia cyfrowy ślad (przelew bankowy czy płatność kartą). 

Istnieje też bardziej anonimowa opcja, czyli kantory kryptowalut albo bitomaty. W Polsce takie usługi oferuje firma FlyingAtom, która posiada sieć kryptowalutowych kantorów stacjonarnych w 13 miastach Polski oraz blisko 30 bitomatów.  

Finansowy Krytyk

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza bitcoin | akcje jsw prognozy 2020 | złoty polski kurs | co to jest blik | notowania kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here