Naga Markets

Spółka z Tajlandii chce kopać bitcoiny. Jej akcje dzięki BTC skoczyły o 7 tys. proc.!Akcje notowanej na tajskiej giełdzie spółki Jasmine Technology Solution Pcl wzrosły ponad trzykrotnie od czasu ogłoszenia planu związanego z wydobyciem bitcoinów (BTC) pod koniec lipca, mimo że projekt nie wygenerował jeszcze znaczących zysków. W ujęciu rocznym skok wartości akcji wynosi 7000%, najwięcej wśród globalnych spółek technologicznych o wartości rynkowej co najmniej 2 miliardów dolarów, zgodnie z danymi Bloomberga.

  • Akcje spółki, które osiągnęły rekordowy poziom na początku tego miesiąca, są wyceniane prawie 500 razy wyżej niż 12-miesięczne zyski
  • Od początku działalności wydobywczej spółka pozyskała tylko 8 BTC, chce jednak mocno inwestować w rozwój tej odnogi swojej działalności
  • Teraz planuje nabycie 7 tysięcy nowych urządzeń wydobywczych, obecnie posiada ich 325
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Jasmine Technology zyskuje na planie kopania bitcoinów

Jasmine Technology jest tylko jedną z wielu tajskich firm, które wkraczają na arenę cyfrowych aktywów. Producent urządzeń konsumenckich AJ Advance Technology Pcl w tym miesiącu ogłosił swoją inauguracyjną inwestycję w wydobycie BTC. Siam Commercial Bank Pcl i Kasikornbank Pcl również objęły udziały w startupach kryptowalutowych.To jednak Jasmine Technology Solution Pcl może pochwalić się rekordowymi zyskami na rynku giełdowym, w wyniku euforii, którą wywołała ogłoszona w wakacje decyzja.

– Silna reakcja inwestorów przekroczyła nasze oczekiwania. Widać byczy optymizm wobec obranego przez nas nowego kierunku, nawet jeśli to dopiero początek – powiedział w wywiadzie prezes Soraj Asavaprapha.

Spółka z Tajlandii chce kopać bitcoiny. Jej akcje dzięki BTC skoczyły o 7 tys. proc.!
Wykres akcji Jasmine Technology Solution Pcl

Jasmine Technology wykopała do tej pory tylko 8 BTC z 325 maszyn górniczych od momentu rozpoczęcia działalności kilka miesięcy temu. Soraj oczekuje, że przyszły rok będzie znacznie bardziej aktywny, napędzany przez plany zainwestowania około 3,3 miliarda batów (98 milionów dolarów) w aż 7000 nowych urządzeń. Przychody z działalności wydobywczej będą stanowić około 80% całkowitego obrotu firmy do końca 2022 roku, powiedział.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Tajlandia chce regulować kryptowalut przez ich rosnącą popularność

Bank Tajlandii powiedział w zeszłym miesiącu, że organy regulacyjne planują wydać bardziej szczegółowe zasady regulujące aktywa cyfrowe, aby chronić system finansowy i inwestorów. Obroty na siedmiu lokalnie licencjonowanych giełdach kryptowalutowych skoczyły do 221 miliardów batów (6,58 miliardów dolarów) w listopadzie, w porównaniu z 18 miliardami batów rok wcześniej, zgodnie z danymi Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Lokalne przepisy nie będą miały wpływu na Jasmine Technology, twierdzi Soraj, ponieważ firma może sprzedawać cyfrowe tokeny na całym świecie, a biznes wydobywczy będzie opłacalny tak długo, jak cena największej na świecie kryptowaluty utrzymuje się powyżej 30 000 USD. Bitcoin ostatnio handlowany był na poziomie około 51 000 dolarów.

Dochód netto Jasmine Technology w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy skoczył o 436% w porównaniu z rokiem poprzednim, ponieważ wzrosła sprzedaż z tradycyjnej gałęzi działalności związanej z telekomunikacją. Akcje spółki, które osiągnęły rekordowy poziom na początku tego miesiąca, są wyceniane prawie 500 razy wyżej niż 12-miesięczne zyski, wynika z danych Bloomberga.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy | btc kurs wykres | usd | kurs rubla kantor | cd projekt akcje prognozy | selvita akcje wykres | kurs nasdaq |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here