Naga MarketsNotowana na giełdzie spółka Cannabis Poland rozpoczyna działalność w branży konopi leczniczych i chce pozyskać z rynku 3 miliony złotych. Pierwsza spółka z branży konopi leczniczych pojawiła się na polskiej giełdzie. Będzie się specjalizować w waporyzacji (inhalacji).

W maju tego roku spółka notowana na NewConnect zmieniła nazwę na Cannabis Poland SA.

Akcjonariusze podmiotu znanego dotychczas pod nazwą Telehorse, podjęli uchwały o zmianie  działalności na branżę konopną: jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie dziedzin w wielu krajach świata z USA i Kanadą na czele.

Cannabis Poland planuje rozwój w dziedzinie produkcji i sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i medycznych z głównym nastawieniem na produkty zawierające kanabinoidy wytwarzane z konopi włóknistych, czyli gatunku konopi, który jest całkowicie legalny w Polsce.

Spółka planuje skupić swoją działalność na produkcji i dystrybucji waporyzatorów oraz olejków do waporyzacji kanabinoidów, a także prowadzić prace badawcze nad nowymi produktami spełniającymi wymagania prawne. Warto dodać, iż od 1 listopada 2017 roku w Polsce dopuszczalne jest  stosowanie do celów leczniczych marihuany wytwarzanej z konopi indyjskich.

Spośród kilkuset substancji wykrytych w konopiach, kanabinoidy takie jak CBD, CBC, CBG, czy CBN posiadają silne właściwości zdrowotne. Dla przykładu kanabidiol (CBD) jest najczęściej uzyskiwany poprzez ekstrakcję dwutlenkiem węgla. W ten sposób otrzymuje się czyste CBD, które następnie może zostać przetworzone w olejek do podawania doustnego lub w jeden z typów koncentratów przeznaczonych do waporyzacji. Waporyzacja produktów bogatych w kanabinoidy jest uznawana za najbardziej skuteczną, efektywną i oszczędną metodę ich przyjmowania. Dzięki niej kanabinoidy dostają się bezpośrednio do krwiobiegu zaledwie w kilkanaście sekund.

Zobacz również: Przemysł konopny jako inwestycja? Pobierz darmowy raport i inwestuj w CFD na konopie

Kanabinoidy są stosowane w kuracjach przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwlękowych, przeciwpsychotycznych i przeciwspazmatycznych. Znajdują zastosowanie w chorobie Alzheimera, stwardnieniu rozsianym, białaczce, cukrzycy, astmie, epilepsji, urazach rdzenia kręgowego, migrenie, terapiach odwykowych. Pomagają w bólach reumatycznych. Mają właściwości przeciwwymiotne i stymulujące apetyt, co ma zasadnicze znaczenie dla osób w trakcie chemioterapii. Mogą być również stosowane w procesie odwykowym przy walce z nałogiem palenia tytoniu.

W dniu wczorajszym Cannabis Poland ogłosiła podpisanie umowy o współpracy ze Spółką Promotorzy Trading. W ramach umowy Promotorzy Trading podjęli się m.in. produkcji pod markami własnymi Cannabis Poland waporyzatorów oraz płynów do waporyzacji z głównym nastawieniem na produkty zawierające kanabinoidy oraz dystrybucji w/w produktów poprzez swoje kanały.

Promotorzy Trading działają w branży produkcji i dystrybucji wyrobów i akcesoriów tytoniowych oraz e-papierosów i liquidów. Na tle konkurencji ich portfolio jest najszersze i najbardziej kompletne w Polsce, a jego obszary działania obejmują  produkcję, import, eksport oraz dystrybucję w 11.000 sklepów w Polsce i za granicą. Partner posiada także własny dział badań i rozwoju.

Cannabis Poland jest obecnie na etapie trwającej do 22 lipca emisji z prawem poboru. Spółka chce pozyskać ok. 3 miliony złotych.

Największe spółki z branży cannabis takie jak Canopy Growth, Aurora Cannabis czy Cronos Group są notowane na giełdach w Kanadzie i USA, a ich wyceny wynoszą odpowiednio 22 mld CAD, 11 mld CAD i 5 mld USD.

Według firmy Prohibition Partners wielkość rynku medycznego bazującego na konopiach szacowana jest w 2028 roku w Polsce na 2 mld EUR oraz na 58 mld EUR w całej Europie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here