PHN Property Management – spółka zależna Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) – zawarła z syndykiem masy upadłości “Cosmar Polska” w upadłości umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa “Cosmar Polska”, funkcjonującej pod nazwą handlową Regent Warsaw Hotel, podał PHN. Wartość transakcji to 130,5 mln zł.

Finax

“Przedmiotem umowy jest nabycie przez PHN PM ZCP, obejmującej zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z prowadzeniem działalności hotelarskiej ‘Regent Warsaw Hotel’. Po przejęciu ZCP, PHN PM zamierza kontynuować działalność hotelową ‘Regent Warsaw Hotel'” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nabycie ZCP ma skutki nabycia w postępowaniu egzekucyjnym (w szczególności skutkiem zawarcia umowy jest wygaśnięcie hipotek ustanowionych na nieruchomościach wchodzących w skład ZCP). Cena sprzedaży ZCP została ustalona w wyniku aukcji przeprowadzonej 23 grudnia 2020 r. na kwotę 130 500 000 zł, podano również.

Regent Warsaw Hotel (dawniej Hyatt) położony jest w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Parku Łazienki Królewskie i w bliskiej odległości od głównych atrakcji turystycznych miasta oraz ważnych lokalizacji biznesowych. W 5-gwiazdkowym hotelu do dyspozycji gości jest 246 pokoi.

Oprócz PHN, akcjonariuszem PHN PM jest również Polski Holding Hotelowy, którego głównym zadaniem, jako mniejszościowego wspólnika, jest zarządzanie obiektem, wynika także z materiału.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW. W 2019 r. miał 171,9 mln zł skonsolidowanych przychodów z najmu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here