Naga MarketsWitamy w nowym cyklu giełdowym na stronach Comparic.pl. Codziennie będę przedstawiał jedną spółkę, która znajduje się w trendzie wzrostowym. Spółka ta automatycznie będzie dodawana do portfela z ceną kupna z chwili opublikowana analizy.

W każdy weekend będziemy pokazywać podsumowanie tygodnia czyli m.in. portfel spółek na zamówienie oraz portfel spółek w trendzie.
W ostatnią sobotę opublikowaliśmy portfel spółek na zamówienie. Z pośpiechu w podsumowanie wkradł się błąd – błędnie obliczyłem wzrost procentowy portfela. Niestety nie wyniósł on ponad 1% w tydzień, ale wynik i tak jest bardzo dobry, mianowicie 0,32% wzrostu. W tym samym czasie WIG spadł o 0,77%.

Co tydzień będziemy porównywać portfel Comparic, portfel tworzony przez Was oraz indeks WIG.
Dla celów porównawczych przyjmujemy założenia:

– Kupujemy akcji za 100 zł
– Jeżeli akcje kosztuję więcej niż 100 zł – kupujemy 1 akcję
– Spadek kursu powyżej 10% powoduje wykreślenie spółki z portfela

Oczywiście, takie same zasady obowiązuje w przypadku obydwu portfeli. O zasadach prowadzeniu obu portfeli przypomnimy przy okazji weekendowego podsumowania. W każdy weekend będziemy także wrzucać na forum plik Excel – z zestawieniem portfeli, z bezpośrednimi odnośnikami do opublikowanych analiz.

Pierwszą spółką w nowym bloku jest: Zamet.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podstawowym źródłem przychodów Grupy Zamet jest sprzedaż produktów, w szczególności wielkogabarytowych urządzeń na potrzeby sektora offshore związanego z podwodnym wydobyciem ropy i gazu, sektora hutniczego, a także produkcja różnego typu urządzeń do rozładunku i załadunku statków. Działalność wytwórczą uzupełnia produkcja wielkogabarytowych maszyn i urządzeń na potrzeby innych gałęzi przemysłu, m.in. górnictwa.


Na wykresie o interwale tygodniowym widać, że kurs spółki Zamet porusza się w bardzo czytelnym trendzie wzrostowym. Od pewnego czasu trwa łagodna korekta, a więc spółka jest tym czego szukamy w bloku “Spółka w trendzie wzrostowym”.


Wykres dzienny pokazuje lokalną, aczkolwiek wyglądającą solidnie strefę wsparcia, z której wyszły już dwa odbicia. Podczas najmocniejszych spadków tej korekty powstały dwie świece z długimi cieniami u dołu, jedna z nich to klasyczny pin bar. Po opisanej sytuacji kurs zaczął poruszać się ruchem bocznym. Myślę, że przedstawione wsparcie powinno wytrzymać, jak niesie giełdowa plotka – trzecie odbicie bywa tym najsilniejszym. Jeżeli kurs przełamie wsparcie, przyjrzę się spółce przy linii trendu, widocznej na wykresie tygodniowym.
Bieżący kurs to 5,01 zł, a więc sprzedamy spółkę gdy spadnie poniżej 4,50 zł (10%).Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here