Naga MarketsWielton jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z 10 wiodących producentów w Europie. Odbiorcami produktów spółki są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, rolnicze i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii oraz z Unii Europejskiej. Udział spółki w rynku krajowym (w 2007 roku wynosił 10%). 35% produkcji (dane za 2007 rok) sprzedawane jest na eksport do ponad 20 krajów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie miesięcznym widzimy trwający już od dosyć długiego czasu trend wzrostowy, który pokonał kluczową strefę oporu.

Wykres tygodniowy pokazuje lokalną strefę wsparcia powstałą na skutek luki cenowej oraz dwukrotnego testu. Rozważałem scenariusz większej korekty np. do tego kluczowego wsparcia z wykresu MN, która po części pokrywałaby się z długoterminową liną trendu, aczkolwiek odszedłem od tej wersji pod wpływem obserwacji polepszających się nastrojów na GPW (sam wykres WIG – przedstawiałem na forum, w dziale CFD, w temacie Spółki w trendzie wzrostowym). Techniczne wyjaśnienie poniżej.

Na wykresie dziennym widzimy przyspieszoną linię trendu, która została wczoraj wybroniona i pojawił się młot (pin bar). Cała sytuacja oprócz testu TL dzieje się w strefie wsparcia stworzonego z poprzednich szczytów (nie zaznaczyłem na wykresie -cały ten płaski układ pomiędzy dwoma najwyższymi wierzchołkami). Taki układ techniczny sprawia, że odszedłem od wariantu czekania na większą korektę i postanawiam kupić te akcje już dzisiaj.

Spółka trafia do portfela spółek w trendzie wzrostowym ze standardowym, początkowym SL wielkości 10%. Taki SL zostanie aktywowany tylko w przypadku mocnego przebicia linii trendu z wykresu D1.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here