Naga MarketsSpółka przemysłu meblowego. Głównym przedmiotem działalności spółki jest produkcja oraz hurtowy i detaliczny handel meblami. Znacząca część produkcji trafia na eksport. Głównymi zagranicznymi odbiorcami są między innymi: Niemcy, Holandia, Belgia, Czechy, Słowacja, Ukraina. Firma ma także spółki handlowo-produkcyjne w Rosji i na Ukrainie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie miesięcznym widać, że poziom ok. 15-20 zł stanowił maksimum przez wiele lat. Po jego pokonaniu akcje zdrożały ponad dwukrotnie i cały czas poruszają się w silnym i stabilnym trendzie wzrostowym.

Wykres tygodniowy pokazuje siłę i spokój trendu. Zastosowane średnie EMA 20 i 40 dobrze oddają charakter trendu. Ostatnia korekta zahaczyła o szybszą ze średnich po lekkim odbiciu cena ponownie znajduje się przy średniej EMA 20.

Na wykresie dziennym można poprowadzić linię trendu, która nie najgorzej wychwytuje momenty zwrotne w okresie 1 roku. Jak widać, kurs jest bardzo czytelny, gdyż doskonale respektowane są strefy wsparć.

Aktualnie po odbiciu od linii trendu, cena znowu powróciła do niej, a od góry mamy inię korekty. Całość tworzy kształt trójkąta, z którego niebawem powinno nastąpić wybicie. Ustawiając linię obrony pod zaznaczonym wsparciem, znajdzie się on także pod linią trendu dając transakcję o relatywnie niskim ryzyku kilku procent. Jeżeli to wsparcie upadnie to następne wygląda znacznie solidniej, a być może będzie czekała nas wtedy większa korekta.

Warto zajrzeć w raporty finansowe, aby dowiedzieć się skąd wziął się tak silny trend. Otóż na pierwszy rzut oka widać, że spółka nieustannie poprawia swoje wyniki finansowe. Zysk netto rośnie od kilku lat, także wyniki kwartalne są coraz lepsze. ROE czyli zwrot z kapitału własnego także jest coraz wyższy, ale rośnie w stabilnym tempie. Także wskaźniki typu C/Z czy C/WK zachowują się bardzo stabilnie na przestrzeni lat, przy czym nie osiągają zbyt wysokich wartości (C/Z w okolicach 18, C/WK ok.2,75). Nie są to zbyt wykupione wartości wskaźników, choć są wysokie na tle innych spółek z sektora drzewnego. Forte należy także do indeksu WIG DIV co oznacza, że regularnie wypłaca dywidendy, a tegoroczna jest dopiero przed nami.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie– wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Rzeczywiście taki opis o spółkach w Rosji i na Ukrainie widnieje na wszystkich znanych portalach giełdowych. Teraz widzimy, że można czerpać opisy jedynie ze stron spółek, gdyż wielkie portale wcale nie aktualizują zbyt często danych.

  2. Jeśli chodzi o opisy spółek to są one tworzone na podstawie tego co jest w źródłach na największych giełdowych portalach. My skupiamy się jedynie na analizie technicznej i tak naprawdę nie są one do niczego potrzebne i jest całkiem możliwe że zrezygnujemy w ogóle z takiego wstępu.

  3. do dziś odwiedzałem tę stronę….ale po tym wpisie-masakra… spółki w Rosji i na Ukrainie????? Skąd te info??? Czy ma ono ponad 5 lat????
    bez odbioru…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here