Naga Markets

Spółka Unimotu nie sprzedała udziałów w Naturalnej EnergiiWarszawa, 04.01.2022 (ISBnews) – Unimot Energia i Gaz (UEiG), spółka zależna Unimotu, odstąpiła od porozumienia w sprawie rozwiązania umowy inwestycyjnej dotyczącej inwestycji w spółkę Naturalna Energia (NE) oraz zawartych umów sprzedaży udziałów oraz wierzytelności, podał Unimot. Oznacza to, że UEiG nie dokonała sprzedaży na warunkach ustalonych w połowie grudnia 2021 r.

“Odstąpienie wynika z bezskutecznego upływu terminu na spełnienie się warunku zawieszającego dotyczącego wejścia w życie ww. porozumienia i umów w postaci wpłaty do dnia 31.12.2021 r. ceny sprzedaży udziałów oraz wierzytelności, a także braku porozumienia z założycielami w sprawie ustalenia nowych warunków planowanych transakcji” – czytamy w komunikacie.W świetle powyższego, UEiG nie dokonała sprzedaży udziałów i wierzytelności na warunkach i ze skutkami opisanymi w raporcie bieżącym dnia 17 grudnia 2021 r., a umowa inwestycyjna zawarta dnia 14 grudnia 2020 r. wciąż obowiązuje, podano także.

“Spółka zależna od emitenta będzie kontynuowała rozmowy z założycielami NE w sprawie sprzedaży projektów jako jednym ze sposobów komercjalizacji projektów przyjętych na początku inwestycji. Nie wyklucza się też innego sposobu komercjalizacji (…)” – czytamy dalej.

17 grudnia Unimot Energia i Gaz – spółka zależna Unimotu – zawarła umowy dotyczące zakończenia inwestycji UEiG w spółkę Naturalna Energia z założycielami tej spółki, dwiema osobami fizycznymi: Dominikiem Cicheckim oraz Łukaszem Hołubowskim, w tym porozumienie o rozwiązaniu umowy inwestycyjnej dotyczącej realizacji projektów farm fotowoltaicznych.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,82 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here