Spółka Tauron [TPE] nadal w konsolidacji. Rynek z szansą testu dolnego ograniczenia Kurs spółki Tauron Polska Energia [TPE] podczas piątkowej sesji zamyka się w rejonie 2,522 zł za akcję, co oznacza nadal oscylowanie w zakresie konsolidacji. Rynek w ostatnim czasie nie wykazuje silniejszych tendencji, co też przekłada się na wyraźne oczekiwanie spółki na dalszy ruch. Póki jednak dolne ograniczenie nie zostanie wybite, spółka może nadal rosnąć podtrzymując obecną sekwencję wzrostową. W kolejnych dniach inwestorzy będą mogli zobaczyć, czy spółka nie generuje odpowiednich sygnałów na podejście pod górne ograniczenie.


Kurs Tauron nadal znajduje się w 30-groszowej konsolidacji – spółka na wykresie H4

  • Tauron podczas ostatnich sesji nie wykazuje wyraźniejszych tendencji
  • Spółka nadal znajduje się w kilkudziesięciu groszowej konsolidacji
  • Zdaje się, że szansa na test dolnego ograniczenia jest duża
  • Następnie – można będzie obserwować sygnały wzrostowego na spółce

Rynek pokazuje, że spółka Tauron na razie nie wykazuje chęci wybicia się poza obecny impas konsolidacji. Pasmo bocznego trendu, czyli górne ograniczenie na poziomie 2,75 zł oraz dolne ograniczenie na zakresie 2,38 zł nadal jest utrzymywane, a obecnie szansa na test wsparcia jest relatywnie duża. Podczas kolejnych sesji warto zatem przyglądać się, czy z czysto technicznego punktu widzenia spółka nie wygeneruje odpowiedniego sygnału zakupowego, po wcześniejszym zejściu w zakres 2,40 – 2,38 zł za akcję.

Jeśli do takiego zejścia dojdzie, a spółka utrzymywać będzie nadal dolne ograniczenie uważać będzie można, że podejście kolejnych 20 – 40 groszy będzie bardzo możliwe. Negatywny sygnał zostanie na rynku dopiero wygenerowany w momencie, kiedy spółka wybije zakres 2,38 zł, sugerując możliwość spadku nawet do zakresu 2,12 zł.  Warto zatem podczas kolejnych sesji przyglądać się w jaki sposób najbliższe sesje zostaną rozegrane przez rynek.

wykres Tauron H4 24.08.2020
Tauron H4 24.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here