Naga MarketsLogo R22Vercom – spółka zależna od R22 – po zawarciu dodatkowej umowy przeniesienia udziału, sfinalizowała przejęcie spółki ProfiSMS, podała spółka.

Vercom finalizowała przejęcie spółki ProfiSMS

“7 października 2020 r. zawarta została dodatkowa umowa przeniesienia udziałów pomiędzy spółką bezpośrednio zależną od emitenta Vercom S.A., a Net Brokers Holding a.s., nastąpiło zamknięcie transakcji, w tym zapłata ceny i nastąpiło nabycie udziałów w ProfiSMS s.r.o. z siedzibą w Pradze przez Vercom S.A.” – czytamy w komunikacie.

Pod koniec września br., Vercom – spółka zależna od R22 – zawarła umowę z Net Brokers Holding – spółką zależną Bauer Media Group – w wyniku której Vercom stał się jedynym udziałowcem spółki ProfiSMS oraz pośrednio, poprzez ProfiSMS, jedynym udziałowcem Axima SMS Services i SMSbrana. Wartość transakcji to 238,3 mln CZK. Podano także, że zamknięcie transakcji, w tym zapłata ceny i nabycie udziałów w ProfiSMS przez Vercom nastąpi po zawarciu dodatkowej umowy przeniesienia udziału.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa ProfiSMS to lider czeskiego rynku transakcyjnej i marketingowej komunikacji SMS. Grupa aktywnie działa również na rynku słowackim. W 2019 r. ProfiSMS wysłał 275 mln komunikatów SMS, generując 7,3 mln euro przychodów, co oznacza wzrost r/r o 4%. W tym samym czasie wynik EBITDA wzrósł o prawie 13%. do 1,2 mln euro.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here