Naga MarketsSpółka PCC Rokity przyjęła ofertę 42,1 mln zł dotacji z PAIH na nowy zakładWarszawa, 05.10.2021 (ISBnews) – PCC BD, spółka zależna w 50% od PCC Rokita i PCC EXOL, przyjęła ofertę wsparcia od Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w postaci dotacji z budżetu państwa w wysokości 42,12 mln zł dla rozważanej inwestycji polegającej na utworzeniu nowego zakładu produkcji alkoksylatów oraz innych związków chemicznych w Brzegu Dolnym w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030, podało PCC Rokita. Przyjęcie oferty nie stanowi decyzji o realizacji inwestycji.

„Ponadto spółka zastrzega, że przyjęcie oferty na dotację nie stanowi decyzji spółki ani PCC BD o realizacji inwestycji, zaś w zakresie dotacji pomiędzy PCC BD oraz ministrem właściwym do spraw gospodarki dodatkowo przewidziane jest zawarcie odpowiedniej umowy. Ze względu na znaczenie rozważanej Inwestycji oraz jej szacowaną wartość na poziomie 351 mln zł, spółka zakwalifikowała przyjęcie oferty na dotację jako informację poufną” – czytamy w komunikaciePCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,45 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin prognoza | mbank giełda | giełda develia | ranking kryptowalut | gpw cdprojekt | notowania dax | kurs lpp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here