Naga MarketsSpółka Nexon kupiła bitcoina (BTC) za 100 mln dol. Japońska firma gamingowa wierzy w kryptowalutyGłówny japoński producent gier Nexon stał się kolejną publicznie notowaną firmą, która dokonała znaczącej inwestycji w bitcoina. 28 kwietnia spółka ogłosiła zakup 1717 BTC za około 100 milionów dolarów po średniej cenie 58 226 dolarów za sztukę. Firma zauważyła, że inwestycja stanowi mniej niż 2% jej “całkowitej rezerwy gotówkowej i ekwiwalentów pieniężnych”.

  • Ruch miał miejsce po zamknięciu sesji handlowej na japońskiej giełdzie, inwestorzy nie uwzględnili więc informacji w wyceni akcji spółki
  • Prezes spółki stwierdza, że bitcoin oferuje długoterminową płynność oraz stabilność
  • Według BitcoinTreasuries, 35 publicznie notowanych firm posiada obecnie Bitcoin w swoich bilansach finansowych

Bitcoin ma zapewnić Nexonowi stabilność, twierdzi Owen Mahoney

Inwestycja Nexona następuje po fali dużych alokacji bitcoinowych w wykonaniu publicznie notowanych firm, z MicroStrategy na czele, która rozpoczęła trend w sierpniu 2020 r., kiedy zakupiła 21 000 BTC za 250 milionów dolarów, a następnie Square z zakupem za 50 milionów dolarów w październiku. Wisienką na torcie była Tesla z inwestycją o wartości 1,5 miliarda dolarów pod koniec 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nasz zakup bitcoina odzwierciedla zdyscyplinowaną strategię ochrony wartości dla akcjonariuszy i utrzymania siły nabywczej naszych aktywów gotówkowych. W obecnym środowisku gospodarczym wierzymy, że BTC oferuje długoterminową stabilność i płynność, utrzymując wartość naszej gotówki dla przyszłych inwestycji – komentował Owen Mahoney, prezes i dyrektor generalny Nexon.

Mahoney dodał, że bitcoin jest “formą gotówki, która prawdopodobnie zachowa swoją wartość, nawet jeśli nie jest jeszcze powszechnie uznawana za takową.”

Według BitcoinTreasuries, 35 publicznie notowanych firm posiada obecnie Bitcoin w swoich bilansach.

Założona w 1994 roku firma Nexon opisuje siebie jako produkującą, rozwijającą i obsługującą gry online i wirtualne światy. Firma weszła na giełdę w Tokio w grudniu 2011 roku, a obecnie oferuje ponad 50 gier online, w które można grać w ponad 190 krajach.

Nexon nie jest pierwszą dużą japońską firmą, która przyjęła kryptowaluty. Czołowa firma świadcząca usługi finansowe SBI ogłosiła plany uruchomienia wspieranej przez bank giełdy walut wirtualnych, po inwestycjach w Ripple i lokalną platformę handlową bitFlyer. Japońska firma GMO Internet Group również ogłosiła inwestycję o wartości 3 milionów dolarów w wydobycie bitcoina jeszcze w 2017 roku.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) z presją na wyższe poziomy, podbicie dolara
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) spadł do 1,3880, słabość dolara australijskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here