25 września, tj. we wtorek, na parkiecie NewConnect zadebiutowała spółka Medinice S.A., stając się tym samym jedenastym debiutantem na rynku wspomagającym na GPW i jednocześnie przybliżając NC do osiągnięcia pułapu czterystu notowanych spółek. Przed południem akcje kieleckiego przedsiębiorstwa osuwały się o ponad 8%.

Cena emisyjna akcji Medinice (NC: ICE) wyniosła 13 zł, a po pierwszym dzwonku sesyjnym te wyceniane były na 13,02 zł. Minimum jak na razie (stan na godzinę 11:45) znajduje się na poziomie 9,0 zł za jedną akcję przy zrealizowanych dziesięciu transakcjach.

W ramach debiutu giełdowego Medinice sprzedawał 100 tysięcy akcji serii E1 oraz 622 tysiące akcji serii C chcąc pozyskać od inwestorów łącznie niemal 5 milionów złotych. Spółka istnieje na rynku od 20212 roku i działa głównie w sektorze rozwiązań kardiologicznych, stawiając sobie za cel komercjalizację wynalazków stworzonych przez współtwórców przedsiębiorstwa, jak i zakupionych od zewnętrznych podmiotów.

W II kw. bieżącego roku strata podmiotu wyniosła 421 tysięcy złotych przy zerowych przychodach własnych. Te za cały 2017 rok stanowiły 243 tysiące, a cały rok zamknięto ze stratą 507 tysięcy złotych.

Ostatni z debiutantów na NewConnect, spółka Creepy Jar, której notowania dostępne są od początku sierpnia, radzi sobie zdecydowanie lepiej i jest notowana obecnie po 190 zł za akcję (rozpoczynając przygodę z New Connect od 100 zł za akcję). Producent gier zyskuje przede wszystkim na debiucie nowych tytułów oraz zadowalających dla inwestorów wynikach sprzedaży. Tytuł „Green Hell” rozszedł się w nakładzie 67 tysięcy sztuk (dane na 19 września bieżącego roku). Duże znaczenie dla kursu akcji miała również informacja o rozpoczęciu współpracy z platformą Steam.

We wtorkowe przedpołudnie na głównym rynku najlepiej radzą sobie akcje Trakcji, umacniając się o ponad 10%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 25.09.2018
Następny artykułRynki w konsolidacjach? – ciekawie na EUR/NZD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here