Naga MarketsJak dotąd w 2018 roku na rynku New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowało siedem spółek (dane na podstawie newconnect.pl na dzień 28 czerwca br.). Dziś do grona przedsiębiorstw, które przeprowadziły swoje oferty publiczne na małej giełdzie dołącza kierowana przez byłego piłkarza i celebrytę Radosława Majdana spółka Vabun.


Pomyślałem, że rynek perfum może być dobrą okazją – przyznaje Majdan, który jest prezesem i współwaścicielem Vabun SA. Spółka zajmująca się dystrybucją własnej linii kosmetyków dla kobiet i mężczyzn odnotowała w zeszłym roku zysk na poziomie 71 tys. PLN przy przychodach rzędu 3,6 mln PLN. Rok wcześniej, w 2016 roku Vabun SA musiało pogodzić się ze stratą 163 tys. złotych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dwóch udziałowców… i szkolenia

Majdan nie jest jedynym, który zaangażowany jest w rozwój dystrybutora perfum. Wraz z nim w spółkę zaangażowana jest MBF Group, której kapitalizacja jak na ten moment wynosi zaledwie 3,3 mln PLN.

Zaledwie ponieważ po godzinie 12:00 notowania Vabun SA wzrosły o ponad 51% od ceny otwarcia. Oznacza to, że Radosław Majdan będący w posiadaniu 1,6 mln akcji uprzywilejowanych serii A zyskał w ciągu zaledwie kilku godzin ponad 2 miliony złotych. Łącznie jego akcje warte są ponad 3 mln PLN.

źródło: stooq.pl

Poza obrotem kosmetykami spółka oferuje… szkolenia z zakresu kształtowania wizerunku w mediach, prezencji i wystąpień publicznych. Nadal jednak sprzedaż perfum pozostaje najważniejszym biznesem Vabun, która już w tej chwili współpracuje m.in. z właścicielami sieci drogerii Hebe (Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja sp. z o.o.) czy salonami Pako Lorente.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here