Naga MarketsSpółka Larq ma nowego prezesaRada Nadzorcza LARQ S.A. powierzyła Wojciechowi Byjowi pełnienie funkcji prezesa Spółki. Manager zastąpił na stanowisku Małgorzatę Dzięcioł, która 4 marca 2021 r. złożyła rezygnację.

Larq z nowym prezesem

Dotychczas Wojciech Byj sprawował funkcję managera inwestycyjnego w LARQ, pełnił również funkcje zarządcze w spółkach zależnych od LARQ, będąc prezesem zarządu w LARQ Fund Management oraz członkiem zarządu w Synergic sp. z o.o.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zmiana na stanowisku prezesa to kontynuacja trwającego procesu transformacji holdingu inwestycyjnego. – Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur Grupy Kapitałowej LARQ w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a w konsekwencji, jak najlepsze dopasowanie do wymogów rynku, w trudnej sytuacji potęgowanej przez pandemię koronawirusa. Jednym z kluczowych wyzwań będzie również określenie strategii LARQ w zakresie obszarów zainteresowania projektami inwestycyjnymi. Obecnie mamy do czynienia ze swoistym nowym otwarciem w gospodarce, gdzie pandemia  redefiniuje część branż, otwierając nowe możliwości – mówi Wojciech Byj.

Prezes LARQ S.A. podkreśla potencjał wzrostu spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej.

Krótkoterminowym zadaniem zarządu jest powrót aktywów w posiadaniu LARQ na ścieżkę dynamicznego wzrostu po ostatnim roku, w którym rozwój zastopowała światowa pandemia. Głęboko wierzę, że aktywa wrócą wzmocnione po pandemii, uwalniając swój potencjał i dając satysfakcjonujące stopy zwrotu  – dodaje Wojciech Byj.

Wojciech Byj zastąpił na stanowisku Małgorzatę Dzięcioł. – Moja rezygnacja związana jest
z planowanym urlopem macierzyńskim. Z Grupą Kapitałową LARQ jestem związana od wielu lat i będę ją nadal wspierać w ograniczonym zakresie. Jednocześnie też wszystkie dotychczasowe zadania i wyzwania przekazuję na ręce nowo powołanego prezesa
– informuje Małgorzata Dzięcioł.

Wojciech Byj to absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse
i Rachunkowość. Przed dołączeniem do LARQ pracował w PwC oraz EY w działach Corporate Finance zajmując się wycenami oraz modelowaniem finansowym na potrzeby transakcyjne, strategiczne, restrukturyzacji oraz finansowania. Wcześniej pracował w grupie PZU, gdzie zajmował się fuzjami i przejęciami (M&A). Ponadto pracował i odbył liczne staże w bankach (m. in. Citigroup, Credit Suisse, Unicredit/PEKAO SA)

Kluczowymi podmiotami w strukturach holdingu LARQ są: Synergic sp. z o.o., Brand24 S.A., Nextbike Polska S.A., YouLead sp. z o.o.,  Aponadto sp. z o.o. oraz Triggo S.A.

LARQ notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd online | kurs dolara (usd) | kurs mercator | bitcoin prognoza | cd projekt notowanie |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here