Naga MarketsPaczkomaty na allegro.
Paczkomaty na allegro.

InPost po nawiązaniu współpracy z grupą allegro oraz okresie mocnego promowania przez allegro tej formy wysyłki zamierza wejść na rynek usług kurierskich. W wyniku współpracy tych firm dla klientów często odbiór przesyłki w paczkomacie jest tańszy od wszystkich innych form wysyłki. Spółka zamierza w ciągu dwóch lat przejąć 10% polskiego rynku w zakresie usług kurierskich. Jak czytamy w komunikacie spółki: “Już dziś InPost obsługuje największych graczy e-commerce na polskim rynku za pośrednictwem kurierów oraz największej sieci Paczkomatów, będących własnością easyPack należącego do grupy Integer.pl. Wyraźny trend wzrostowy handlu internetowego w Polsce przekłada się obecnie na dynamiczny wzrost przesyłek kurierskich, które są jednym z najszybciej rosnących usług w ofercie InPost S.A.”.

źródło: integer.pl
źródło: integer.pl

Niestety zupełnie te plany nie pomagają akcjom spółki INTEGER, która już od 1,5 roku znajduje się w trendzie spadkowym. Być może powodowane jest to planowanym debiutem na giełdzie spółki InPost S.A., która w swoim portfolio będzie miała paczkomaty, a Integer je straci.

Spółka INTEGER, której akcje ustanowiły szczyt w listopadzie 2013 roku na poziomie 330zł straciły w 1,5 roku 65% swojej wartości. W chwili obecnej nie widać sygnałów, które mogłyby świadczyć o zbliżającej się zmianie trendu. Na interwale tygodniowym widać, że przebity został poziom fibo 61,8% i kurs akcji zmierza do poziomu 78,6%, który znajduje się na poziomie 80zł za akcję. Obecnie spadki dotarły do wsparć z 2011 roku. Zapewne poziom 100zł za akcję spowoduje odbicie, ale czy zmianę trendu to się okaże.

Wykres spółki INTEGER dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Wykres spółki INTEGER dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Wykres spółki INTEGER dla interwału 1W.
Wykres spółki INTEGER dla interwału 1W.

Więcej analiz na www.worldtrader.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here