Naga MarketsThe9 Ltd, spółka notowana na NASDAQ, inwestuje w mining. Efekt? Ceny jej akcji drożeją o ok. 90 proc.Ceny akcji chińskiej firmy zajmującej się grami, notowanej na NASDAQ, wzrosły w poniedziałek o 87 proc. po tym, jak ta ogłosiła, że chce inwestować na rynku kopania kryptowalut.

  • The9 Ltd, szanghajska firma zajmująca się grami, postanowiła inwestować na rynku miningu.
  • W efekcie ceny jej akcji skoczyły o ok. 90. proc..

The9 Ltd stawia na kopanie BTC

The9 Ltd, szanghajska firma zajmująca się grami, założona w 2004 roku, która kiedyś miała wyłączną licencję na “War of Warcraft” w Chinach, poinformowała w poniedziałek czasu lokalnego, że podpisała umowę inwestycyjną z kilkoma byłymi dyrektorami zarządu firmy wydobywającej bitcoiny Canaan, w tym Sun Qifeng, Zhang Li i Kong Jianping, który był również byłym współprzewodniczącym Canaan.

Te artykuły również Cię zainteresują
Celem współpracy jest wyemitowanie teraz przez The9 akcji zwykłych i warrantów klasy A, które trafią do portfeli byłych dyrektorów Canaan. Ci zaś pomogą spółce rozwinąć działalność w zakresie wydobywania kryptowalut, w tym pozyskiwanie przez nią sprzętu do kopania.

The9 oświadczyło, że spodziewa się zebrać 34 miliony USD w dolarach amerykańskich lub kryptowalutach i utworzyć spółkę zależną w całości należącą do NBTC Limited, która stanie się centrum nowego biznesu.

Naszym celem jest zbudowanie maszyn do wydobywania kryptowalut dla The9, które będą generować od 8 do 10 proc. globalnego wskaźnika hash sieci Bitcoina, 10 proc. globalnego wskaźnika hash sieci Ethereum i 10 proc. globalnego wskaźnika hash sieci Grin – powiedział mediom CEO firmy Jun Zhu.

Hossa na akcjach

Po tym ogłoszeniu akcje The9 wzrosły aż o 87 proc., co podniosło kapitalizację rynkową spółki do 58 milionów USD.

Warto jednak dodać, że wcześniej The9 otrzymało zawiadomienie o zbyt niskiej kapitalizacji rynkowej od działu kwalifikacji NASDAQ. Ostrzeżono firmę, że ta jest bliska niespełniania wymogu utrzymywania minimalnej kapitalizacji rynkowej w wysokości 35 milionów USD. Możliwe, że nowa decyzja była po części podyktowana chęcią podniesienia kapitalizacji, tak by zabezpieczyć spółkę przez wyrzuceniem jej z giełdy.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here