Naga MarketsInwestorzy mający ulokowane środki w spółce Kraft Heinz nie mogą zaliczyć dzisiejszego dnia do udanych. Akcje jednego z największych producentów spożywczych na świecie spadły dziś o 20% z poziomu 48 USD do 35 USD. Wśród najbardziej stratnych akcjonariuszy znalazła się spółka inwestycyjna Warrena Buffeta Berkshire Hathaway. Eksperci szacują, iż straty holdingu Buffeta sięgają nawet 2,8 miliarda dolarów.


Zobacz również: Warren Buffet zwiększa swoje zaangażowanie w spółkę Apple

SEC przyjrzy się rachunkowości spółki

W ostatnim czasie praca amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kojarzy się przede wszystkim z rynkiem kryptowalut i ujawnianiem kolejnych oszustw. Tym razem padło jednak na klasyczny rynek akcji i spółkę Kraft Heinz.

Dzisiejsze spadki na akcjach spółki były spowodowane trzema niekorzystnymi faktami:

  • Obniżono dywidendę o ponad jedną trzecią;
  • Zrobiono odpis z tytułu utraty wartości na kwotę 15,4 mld USD;
  • Poinformowano, iż spółka otrzymała wezwanie sądowe od SEC w związku z podejrzanymi praktykami w rachunkowości.
Spółka Buffeta straciła $2,8 mld na silnych spadkach akcji Kraft Heinz
Akcje Kraft Heinz interwał tygodniowy. Źródło: stooq.pl

Dodatkowo najmłodszy w historii dyrektor finansowy firmy David Knopf ogłosił, że Kraft Heinz dokona pewnych zmian w polityce, starając się zachować strefę wpływów na szybko zmieniającym się rynku. Knopf zaalarmował Wall Street, że firma rozważa nawet sprzedaż części swoich aktywów.

Zobacz również: Danske pod lupą SEC, kolejna instytucja prześwietla bank

Firma Kraft Heinz została założona w 2015 roku w wyniku fuzji firmy inwestycyjnej 3G Capital i Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. Od dawna kwestionuje się czy przestarzałe i często niezdrowe produkty, które firma sprzedaje mogą konkurować w obecnym świecie, gdzie ludzie nauczyli się zdrowiej odżywiać. Z długoterminowym zadłużeniem na poziomie ponad 30 miliardów dolarów, spółka będzie musiała dokonać poważnych zmian.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here