Naga MarketsWykres spółki BAYER należącej do głównego niemieckiego indeksu DAX30 to marzenie każdego inwestora, który inwestuje według zasady kup i trzymaj. Od dołka z września 2011 roku do piątkowego zamknięcia spółka dała zarobić 325%. Od 4 lat wzrostów ostatnie 3 miesiące to pierwsza poważniejsza korekta jaka miała miejsce na tym walorze, a nie udało się stronie podażowej znieść nawet minimalnego poziomu fibo czyli 23,6% wartości (chyba, że korekta ciągle trwa a obecna poprawa sentymentu to tylko pułapka na byki).

Na wykresie dziennym od maja walor znajdował się w ruchu bocznym między wsparciem, a oporem. Opór to okolice 135-136 euro za akcję, który utworzony został przez lukę bessy z 17 kwietnia. Całość przybrała formę korekty prostej ABC. Trwałe wyjście ceny akcji ponad 137euro powinno doprowadzić do powrotu do wzrostów i osiągnięcia nowych szczytów.


BAYER-budynek
źródło: bayer.com.pl

Spółka znana jest również w Polsce z produktów farmaceutycznych jak Aspiryna, Alka-Seltzer i inne środki przeciwbólowe, ale asortyment produktów obejmuje również ochronę roślin oraz poprawę jakości materiałów przemysłowych. Prace badawcze grupy obejmują np. opracowanie nowych leków na raka, choroby serca oraz badania nad cukrzycą. Polski oddział spółki (widoczny na zdjęciu) zatrudnia ponad 600 osób.


Wykres spółki BAYER dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Wykres spółki BAYER dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Wykres spółki BAYER dla interwału 1W.
Wykres spółki BAYER dla interwału 1W.

Więcej o DAX na www.worldtrader.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here